Mazání spodku

Rady, tipy, triky a návody - nebojte se zeptat!
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Mazání spodku

Příspěvek od Jack Bery »

Včera jsem s kámošem měnil zadní tlumiče, tak jdyž už to bylo na zdviži, namazal jsem i křížky. Opět jsem se u toho vyvztekal, tentokrát mi vyskákalo 5 mazniček. No co jsem mohl dělat, dneska s tím jedu pryč, tak jsem je tam naklepal zpátky, ale dobrý pocit z toho nemám. Domnívám se, že na kardanu je tvrdší materiál, tak mi mohl být závit v pohodě a ojebaný je pouze na mazničce. Nešly by tam při troše dobré vůle natočit české?
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Mazání spodku

Příspěvek od bighead »

No- hele, já si tenkrát-(protože jsem měl taky vypadaný mazničky z několika křížů) koupil český 6-tky a naivně si myslel,že vyvrtám větší dírku a vyříznu závit,ani houno,ty kříže jsou tvrdý jako sviňa.A to jsem měl půjčenej spešl vrták.Myslím si,že ten kříž obrobili,vyvrtali a pak zakalili a jen upravili ty konce na jehly,proto je to tak tvrdý.
Takže jsem skusil opilovat mazničky 6-tky,to se taky pilník nechytal,tak mi je kámoš musel osoustružit do konusu od 4,7-5mm.Do šroubu 8,8 mi zespoda na soustruhu vyvrtal 6,2 díru,aby jsme je měli čím narážet a nepoškodila se hlavička na koncovku lisu a pak jsme je tam naklepali.Drží to tam dobře.
Věř mi,že kdyby to šlo jinak,udělal bych to tehdá jinak,ale museli jsme to pořešit takto.
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Mazání spodku

Příspěvek od Jack Bery »

Dík za radu, teď mám zase na rok namazáno, ale napříště bych to udělal jako ty. Nepůjčil bys mi ten přípravek na naklepávání?
Odpovědět