Problém s motorem -start

Rady, tipy, triky a návody - nebojte se zeptat!
Odpovědět
jknyvltovi
Acting corporal
Acting corporal
Příspěvky: 15
Registrován: 17 dub 2014 15:01

Problém s motorem -start

Příspěvek od jknyvltovi »

Omlouvám se , že se cpu s jeepem mezi mutaře, ale nevím si už opravdu rady.Mám problém seřídit kompletní motor po GO na M38

Když startuju tak to pouze škitá, a když hýbu rozdělovačem tak to bud střílí do karburátoru, nebo do výfuku nebo to nedělá nic. Jiskru to hází jasně fialovou,svíčky mokrý.tenhle karbec nemá trysky, ani pumpičku.večer jsem dal ještě kabely novy, palec novy, víčko rozdělovače novy,svičky novy,opravnou sadu karburátoru. A nic.
Pořadí válců je 1342 to mám taky správně. Kladivka seřízený a nový.Tak jsem pro jistotu dal ještě novy palec, novy kondík, novou indučku.. a --- :( :roll:
nastavení zapalování je následující -1 válec v kompresi na Hú, čtvrtý stříhá kontakt v rozdelovači ukazuje na první kabel k 1 válci..Benzin přímo z kanistru.



takže zakladní pravidlo je co podpálit a je čím podpálit jsou splněný.

Může mi někdo poradit, co by to mohlo být?
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Problém s motorem -start

Příspěvek od Pedro »

Blbě postavený rozvody :?:
olidoli
1st Lieutenant
1st Lieutenant
Příspěvky: 176
Registrován: 17 lis 2008 03:38

Re: Problém s motorem -start

Příspěvek od olidoli »

Asi to bude znít směšně, ale nemáš kabely na rozdělovači proti směru otáčení ?? Nevím jestli je "38" taky levotočivá, ale mluvím z vlastní zkušenosti, kdy jsem kabely z roztržitosti nasázel "proti srsti". A průvodní jevy byly naprosto stejné.
jknyvltovi
Acting corporal
Acting corporal
Příspěvky: 15
Registrován: 17 dub 2014 15:01

Re: Problém s motorem -start

Příspěvek od jknyvltovi »

olidoli píše:Asi to bude znít směšně, ale nemáš kabely na rozdělovači proti směru otáčení ?? Nevím jestli je "38" taky levotočivá, ale mluvím z vlastní zkušenosti, kdy jsem kabely z roztržitosti nasázel "proti srsti". A průvodní jevy byly naprosto stejné.
kabely mám správně. Točí se protisměruhod. ručičekanamotoru je zapalování 1342to vše mám.. Měl jsem předtím gazíka.. takže uplně netápu v těhle motorech, ale ted jsem v koncích. Rozvody jsou sesazený na značky.
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s motorem -start

Příspěvek od Stanles »

Jirko ještě dobrý mít na paměti, že ne vše nové je vždy funkční :wink:
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
jknyvltovi
Acting corporal
Acting corporal
Příspěvky: 15
Registrován: 17 dub 2014 15:01

Re: Problém s motorem -start

Příspěvek od jknyvltovi »

Stanles píše:Jirko ještě dobrý mít na paměti, že ne vše nové je vždy funkční :wink:
:shoot: né nechci to slyšet! :shoot: nechci to slyšet :roll: vše nové musí přece makat!!! :sick:
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s motorem -start

Příspěvek od Stanles »

Najivko :lol: :lol: :lol:
Ale tak slyšel sem, že to už máš vyřešený.
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
jknyvltovi
Acting corporal
Acting corporal
Příspěvky: 15
Registrován: 17 dub 2014 15:01

Re: Problém s motorem -start

Příspěvek od jknyvltovi »

No rozvodový kolo mi při stahování prasklo. Bohužel po záměně za nové mi stále auto nechce nastartovat. Při skládání jsem špatně zapojil pořadí zapalování na 1243 a chytil na 3 válce. tak jsem myslel, že mam vyhráno. ale po zjištění, že mi pálí uplně jinde jsem začal nastavovat olejové čerpadlo, a honit předstih. v pořadí 1342 ho nenastartuju. v pořadí 4132 jsem ho včera nastartoval na 4 válce. Nechápu to už. Evidentně problém v rozdělovači a olejovém čerpadle...
Dostal jsem dnes radu, že by mohla být překolíčkovaná tyčka rozdělovače.. že byl vakl na kolíčku a někdo to převrtal. Tak po práci na to mrknu. :idea:
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Problém s motorem -start

Příspěvek od Pedro »

To máš nějaké divoké :smile:
Překolíčkování při vytlučené hřídelce může způsobit změnu rozmístění kabelů na víčku ve stylu jejich posunutí otočením, ale nikdy nemůže dojít ke změně pořadí zapalování. Tj.když víš, kam ukazuje palec při kompresní HÚ 1.válce, na to místo zapojíš jeho kabel a dál pokračuješ podle pořadí zapalování, tak to musí být správně. A to dokonce i pokud si spleteš, že je první válec u chladiče a vezmeš to odzadu.
A to nemluvím o tom, že překolíčkování můžeš (obzvlášť při celkové rozborce motoru) srovnat na ozubeném převodu olejového čerpadla a nedojde ani k tomuhle posunutí kabelů.
Navíc pokud by při nastavení 4132 šel na 4, tak při 1243 nemůže jít na 3, protože taková kombinace technicky není možná...
jknyvltovi
Acting corporal
Acting corporal
Příspěvky: 15
Registrován: 17 dub 2014 15:01

Re: Problém s motorem -start

Příspěvek od jknyvltovi »

pokud to dnes stihnu, natočím vam video hoši.. hodím sem pak odkaz na youtube.
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Problém s motorem -start

Příspěvek od Pedro »

Tak ať jsou na něm aspoň hezký holky, když už motor běží naprd. :-D
jknyvltovi
Acting corporal
Acting corporal
Příspěvky: 15
Registrován: 17 dub 2014 15:01

Re: Problém s motorem -start

Příspěvek od jknyvltovi »

Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Problém s motorem -start

Příspěvek od Pedro »

Pokud se mi z toho videa točeného elektronkou podařilo usilovnou snahou něco vykoukat, tak bych řekl, že máš pořadí normálně 1342. :cool:
jknyvltovi
Acting corporal
Acting corporal
Příspěvky: 15
Registrován: 17 dub 2014 15:01

Re: Problém s motorem -start

Příspěvek od jknyvltovi »

Točil jsem to chytrým telefonem. :) nic lepšího momentálně nebylo.
Odpovědět