Přední náhon - nejde odpojit

Rady, tipy, triky a návody - nebojte se zeptat!
Uživatelský avatar
kajajirku
Technical Sergeant
Technical Sergeant
Příspěvky: 78
Registrován: 13 srp 2011 21:33
Bydliště: Horní Slavkov

Přední náhon - nejde odpojit

Příspěvek od kajajirku »

Ahoj všichni, nejde mi vyndat předek, nemáte někdo zkušenost s převodovkou a touto závadou? Kontroloval jsem olej a trochu jako stříbřenka, tak se trochu nejhoršího :roll:
Naděje, ale umírá poslední a než to vyndám ven, tak se poptám.
Všem předem děkuji za poznatky a rady.
Chalín
Major
Major
Příspěvky: 310
Registrován: 14 kvě 2007 12:22
Bydliště: BEROUN
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náhon - nejde odpojit

Příspěvek od Chalín »

Zkus vyndat to okenko na ctyrech sroubkach a podivej se jak beha ta vidlicka predniho nahonu.Mozna vypadla segrovka na osicce co zajistuje na ni vidlicku.Nebo vysroubuj sroub co je vedle vypoustaku a tam je pruzinka s kulickou.Treba je preskocena osicka a pujde to bez tlaku na aretaci vyradit.Taky jsem zazil ze neslo kloudne vyradit protoze tomu branila ta harmonikova manzeta na radicce predku.Lepsi je tam mit jen vyseklou gumu.
Jinak az se vratim z Laosu ta sem dodam fota mistniho vozoveho parku :-)
Uživatelský avatar
kajajirku
Technical Sergeant
Technical Sergeant
Příspěvky: 78
Registrován: 13 srp 2011 21:33
Bydliště: Horní Slavkov

Re: Přední náhon - nejde odpojit

Příspěvek od kajajirku »

Chalín píše:Zkus vyndat to okenko na ctyrech sroubkach a podivej se jak beha ta vidlicka predniho nahonu.Mozna vypadla segrovka na osicce co zajistuje na ni vidlicku.Nebo vysroubuj sroub co je vedle vypoustaku a tam je pruzinka s kulickou.Treba je preskocena osicka a pujde to bez tlaku na aretaci vyradit.Taky jsem zazil ze neslo kloudne vyradit protoze tomu branila ta harmonikova manzeta na radicce predku.Lepsi je tam mit jen vyseklou gumu.
Jinak az se vratim z Laosu ta sem dodam fota mistniho vozoveho parku :-)
Děkuju za radu, hned se na to dneska vrhnu. Stejně jsem chtěl vyměnit i náplně tak to všechno vypustím a rozeberu. Sned budeš mít pravdu a nebudu muset tahat ven jednotku. :smash:
Saddam
Major
Major
Příspěvky: 360
Registrován: 10 čer 2008 15:44

Re: Přední náhon - nejde odpojit

Příspěvek od Saddam »

je snad jasný až se podíváš kde to je že ,musíš to vyrvat z auta protože se k tomu nedostaneš ale to uvidíš sám.jinak po obrázkách co a jak je v TM 9-2320-218-34 str.8-18 obr.8-51 až 8-56 hodně štěstí
Mutt mit uns
Uživatelský avatar
kajajirku
Technical Sergeant
Technical Sergeant
Příspěvky: 78
Registrován: 13 srp 2011 21:33
Bydliště: Horní Slavkov

Re: Přední náhon - nejde odpojit

Příspěvek od kajajirku »

Saddam píše:je snad jasný až se podíváš kde to je že ,musíš to vyrvat z auta protože se k tomu nedostaneš ale to uvidíš sám.jinak po obrázkách co a jak je v TM 9-2320-218-34 str.8-18 obr.8-51 až 8-56 hodně štěstí
Tak jsem se v tom trochu vrtal, všechny šrouby jsem vysrouboval a na kazdem bylo spousta pylin, tak jemných, že to vydalo jako vazelina se stribrenkou. Jediny co jsem nepovolil je ten šroub s kuličkou. Ten je přesně nad rámem :? Vyměnil jsem olej a trochu se to zlepšilo, předek odpojím a zapojím jen na zpátečku. Kdyz ho zařadím a rozjedu se vpřed, předek vypadne. Kdyz jsem to měl na dílně tak se připojoval a odpojoval úplně normálně.
Manual vytištěn a Koukal jsem do nej
Jak se znám tak tam budu mít zase nějakou záhadu :gun:
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Přední náhon - nejde odpojit

Příspěvek od bighead »

Kup si u Lory novou převodovku,flákni jí tam a tady tu si v klidu rozeber, repasuj nebo nech na díly,není nad dobrou radu co? :-D
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Uživatelský avatar
kajajirku
Technical Sergeant
Technical Sergeant
Příspěvky: 78
Registrován: 13 srp 2011 21:33
Bydliště: Horní Slavkov

Re: Přední náhon - nejde odpojit

Příspěvek od kajajirku »

bighead píše:Kup si u Lory novou převodovku,flákni jí tam a tady tu si v klidu rozeber, repasuj nebo nech na díly,není nad dobrou radu co? :-D
Děkuju za radu, aspon nebudu muset zakládat nove tema na to kde koupím převodovku, ale zatim se pokusím tuto opravit :mrgreen:
Saddam
Major
Major
Příspěvky: 360
Registrován: 10 čer 2008 15:44

Re: Přední náhon - nejde odpojit

Příspěvek od Saddam »

no a kolik to stojí taková nová ?co vim tak je to cca35-40 tis. já jsem jednu lehce použitou prodal minulej tejden a je k mání ještě jedna takže kdyby byl zásadní zájem i foto interiéru tak je možno dodat.
Mutt mit uns
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Přední náhon - nejde odpojit

Příspěvek od bighead »

Myslím,že se to vešlo do 35 tis. a měl ještě po repasi z armády, ty byly levnější, tuším okolo 23 tisíc.
No jo,koupili jsme si exotický opice, co potřebujou exotický krmení,kdyby ten materiál aspoň nebyl taková sračka... :-D
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
lora
Captain
Captain
Příspěvky: 200
Registrován: 14 kvě 2007 19:55
Bydliště: Přeštice

Re: Přední náhon - nejde odpojit

Příspěvek od lora »

Převodovka NOS 1250 euro Repasovaná armádou pouze starý obal 850 euro použitá podle stavu mam taky na skladě ale nedaj se srovnat s novou nebo repasovanou.
Lora
george
Major
Major
Příspěvky: 374
Registrován: 16 dub 2009 15:46

Re: Přední náhon - nejde odpojit

Příspěvek od george »

Zdravím Tě a dovolil bych si Ti doporučit toto a budeš mít klid a bez potíží, budeš se moc věnovat dalším důležitým věcem, které Tě nepochybně potkají. Jo majitelé tohoto vehiclu to nemají zas tak jednoduché, ale jsou i neskutečně větší problémy u jiných podobných vehiclů např. , když díl není k mání a to je horší záležitost.
Přílohy
fotoHBlisty7 039.jpg
fotoHBlisty7 039.jpg (129.12 KiB) Zobrazeno 3084 x
Uživatelský avatar
kajajirku
Technical Sergeant
Technical Sergeant
Příspěvky: 78
Registrován: 13 srp 2011 21:33
Bydliště: Horní Slavkov

Re: Přední náhon - nejde odpojit

Příspěvek od kajajirku »

george píše:Zdravím Tě a dovolil bych si Ti doporučit toto a budeš mít klid a bez potíží, budeš se moc věnovat dalším důležitým věcem, které Tě nepochybně potkají. Jo majitelé tohoto vehiclu to nemají zas tak jednoduché, ale jsou i neskutečně větší problémy u jiných podobných vehiclů např. , když díl není k mání a to je horší záležitost.
Pěkně děkuju :shock: to je pokoukanicko. Ale je to dost peněz , takže se v tom budu muset vrtat. Uz mám zirafu na vydáni agregátů a půjde holka ven a pak k doktorovi.
george
Major
Major
Příspěvky: 374
Registrován: 16 dub 2009 15:46

Re: Přední náhon - nejde odpojit

Příspěvek od george »

Hele mohl bys sem prosím potom napsat jak to dopadlo a co jsi všechno musel měnit? Mě osobně by zajímalo na co taková návštěva u doktora vyjde i když u nás je prý bezplatné zdravotnictví, ale na tohle to asi platit nebude. Ale vážně , byl bych rád za info díky. Jirka.
houskyn101
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 49
Registrován: 23 čer 2011 11:02
Bydliště: Rudná u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náhon - nejde odpojit

Příspěvek od houskyn101 »

No já jsem koupil taky novou a paráda.
Hlavně aby ten pan doktor kterej to bude léčit věděl co dělá a nedostal ses pak cenově hodně podobně.
Protože mám dojem že ložiska se moc sehnat nedaji.
Uživatelský avatar
kajajirku
Technical Sergeant
Technical Sergeant
Příspěvky: 78
Registrován: 13 srp 2011 21:33
Bydliště: Horní Slavkov

Re: Přední náhon - nejde odpojit

Příspěvek od kajajirku »

george píše:Hele mohl bys sem prosím potom napsat jak to dopadlo a co jsi všechno musel měnit? Mě osobně by zajímalo na co taková návštěva u doktora vyjde i když u nás je prý bezplatné zdravotnictví, ale na tohle to asi platit nebude. Ale vážně , byl bych rád za info díky. Jirka.
Neplatím mu zdravotni pojištěni takže to zadarmo nebude :-D Proc si kupoval novou skříň a co si udělal se starou. Potřeboval bych se podivat na nějakou funkcni která je vyndana jak to tam ma vlastně fungovat.
Odpovědět