(ne)startování

Rady, tipy, triky a návody - nebojte se zeptat!
Odpovědět
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

(ne)startování

Příspěvek od Jack Bery »

V sobotu jsem chtěl nastartovat, ale po otočení spínače a zmáčknutí starteru se nic nedělo, rafičky budíků se ani nehly, jako kdyby byly odpojené baterky. Tak jsem změřil napětí - 1. měla 12 a 2. 13 V, spolu 25 V. Tak jsem je dal hoďku na nabíječku a pak dávaly něco přes 26 V. To už se rafičky postavily a svítily i světla, starter však pouze cvaknul a při jeho stisknutí šly rafičky nazpátek. Předtím (i po zimní pauze) to startovalo normálně. Osobně bych řekl, že spíš než starter to budou ty baterky, ale mate ně to napětí 25-26 V, které by podle mě mělo stačit - starou škodárnu jsem v létě natočil i na baterku s přemostěným vadným článkem a tady starter ani nevrznul. Na roztlačení to chytlo zpravidla hned, tak jsem celý víkend stavěl jen u hospod, kde seděli venku lidi. Tak poraďte, jinak v sobotu budu muset pěšky.
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: (ne)startování

Příspěvek od bighead »

To vypadá na baterky,vyndej je a zkus v jiným autě a budeš vidět hned...
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Saddam
Major
Major
Příspěvky: 360
Registrován: 10 čer 2008 15:44

Re: (ne)startování

Příspěvek od Saddam »

očistit kontakty od oxidace takto se to projevuje začít u baterek
sundat všechnu kabeláž a drátěným kartáčem obrbat nasadit a ideálně polejt kontaktolem
Mutt mit uns
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: (ne)startování

Příspěvek od Jack Bery »

Kontakty jsem očistil už včera, i když nebyly zas tak moc zoxydované. Propojovací kabely (svorky) jsem očistil a prostříkl MD sprejem, protože jsem kontaktol nenašel, to ještě udělám, ale nijak to nepomohlo.
Uživatelský avatar
M151
Admin
Příspěvky: 1777
Registrován: 11 kvě 2007 21:59
Kontaktovat uživatele:

Re: (ne)startování

Příspěvek od M151 »

Změřit napětí na baterce pod zátěží, popř. vyměnit.
In MUTT we trust!
george
Major
Major
Příspěvky: 374
Registrován: 16 dub 2009 15:46

Re: (ne)startování

Příspěvek od george »

No já měl už jen problém s tím co píšeš rozdílné napětí na každé baterce . To nedělá dobrotu. Neustále jsem vařil baterky a to nebylo dobré. potom jsem dal obě nové a hlavně stejné a bylo po problémech. No a fakt změř to pod zátěží o kolik Ti klesne napětí.
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: (ne)startování

Příspěvek od Jack Bery »

Dík za radu, kámoš opravář sice MUTTy nedělá, ale doporučil mi to samé - obě baterky nové a stejné. Takže vyberu penízky a jdu na to.
Uživatelský avatar
kajajirku
Technical Sergeant
Technical Sergeant
Příspěvky: 78
Registrován: 13 srp 2011 21:33
Bydliště: Horní Slavkov

Re: (ne)startování

Příspěvek od kajajirku »

Jack Bery píše:Dík za radu, kámoš opravář sice MUTTy nedělá, ale doporučil mi to samé - obě baterky nové a stejné. Takže vyberu penízky a jdu na to.
Co kostra, nemáš ji někde zaoxidovanou nebo dokonce urezlou? Jestli máš startovací vozík tak to zkus s ním a pokud to nebude fungovat, hledal bych tu kostru.
Odpovědět