MUTT M151 A1 - potíže, rada??

Rady, tipy, triky a návody - nebojte se zeptat!
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: MUTT M151 A1 - potíže, rada??

Příspěvek od bighead »

Jedničkáři by se jistě rádi pokochali(možná i dvojkaři) nějakýma fotkama nového přírůstku, co ty na to? :mrgreen:
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
dedak
Private 1st class
Private 1st class
Příspěvky: 6
Registrován: 22 úno 2013 17:13

Re: MUTT M151 A1 - potíže, rada??

Příspěvek od dedak »

Zdar borci,

protože po smolném létě (1xzadřená klika a prasklá hlava řeším podobné problémy) sázím na líná závaží v rozdělovači. Víte asi jaká hmota se tam na hřídelkách a pružinkách utvoří po pár letech, nějakým tom brodění a párkrát přimáznutí. Neochotně se oddalují a ještě neochotněji vrací. Rozdělat, odsvinit, namazat hřídelky závažíček suchým teflonem a musí to být o fous lepší . . . .

:smile:
CHOPP
Acting corporal
Acting corporal
Příspěvky: 19
Registrován: 28 zář 2014 08:34

Re: MUTT M151 A1 - potíže, rada??

Příspěvek od CHOPP »

Díky chlapi za rady a návrhy. Ještě, než se pustím do rozdělovače a karburátoru - viz.foto, je to originál karburátor, co tam patří?? :-) Jen pro sichr... jestli tam někdy někdo nenamontoval něco z něčeho jiného...
Přílohy
IMG_2832.JPG
IMG_2832.JPG (88.82 KiB) Zobrazeno 2346 x
CHOPP
Acting corporal
Acting corporal
Příspěvky: 19
Registrován: 28 zář 2014 08:34

Re: MUTT M151 A1 - potíže, rada??

Příspěvek od CHOPP »

Přátelé, ještě jedna věc, nemáte někdo rozkreslení - plánek k rozdělovači a ke karburátoru, než se do toho čištění a údržby pustím...? :-) Díky moc!

PS: fota dodám dnes večer se základním popisem historie mého nového vozu...
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: MUTT M151 A1 - potíže, rada??

Příspěvek od bighead »

Jen tak narychlo nějaký skrýnšoty,ale budeš si muset postahovat manuály z Pedrovo sajty a najít si tam ten karbec rozhozenej a studovat,jinak tě tu brzy někdo(kdo asi)vyhlásí :-D:
http://www.pedros.cz/
A jestli jsi na tom s angličtinou jak já, tak tě potěš pámbů,jak říkala moje babi... :-D
Přílohy
Screenshot 2014-09-30_14-33-23.jpg
Screenshot 2014-09-30_14-33-23.jpg (60.19 KiB) Zobrazeno 2335 x
Screenshot 2014-09-30_14-38-18.jpg
Screenshot 2014-09-30_14-38-18.jpg (61.23 KiB) Zobrazeno 2335 x
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: MUTT M151 A1 - potíže, rada??

Příspěvek od Stanles »

Tak Tě tu mezi náma vítám chlape !!!
Velmi dobrej počin jsi udělal, že jsi MUTTa zakoupil, aspoň budeš mít každou volnou chvilku mít co dělat nejen v garáži :lol:

Hele karbec máš origo, sic je to ten novější, ale to je asi lepší varianta.


Za mě bych se především zaměřil jak už tu bylo řečeno: rozdělovač a pak až karburátor.

Rozdělovač by bylo dobrý zjistit co tam vlastně máš, jestli to je mechanickej nebo elektronickej.
Pokud elektronika tak vřele doporučuju sehnat mechaniku. Jesi tam máš mechaniku tak povyměnovat cívky a kladívka a zkusit ten předstih.

Pokud nepomůže tak rozborka karburátoru, vyčistit, propláchnout a když to bude rozhozený určitě zkontrolovat jakou máš nastavenou hladinu, ta taky dokáže potrápit.
Někdy dělá svini i spátečka z karburátoru do nádrže, ale to už zacházím do extrémů.

Přeju hodně zdaru a brzké odhalení problému.
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Saddam
Major
Major
Příspěvky: 360
Registrován: 10 čer 2008 15:44

Re: MUTT M151 A1 - potíže, rada??

Příspěvek od Saddam »

no koukám podle fotky ti chybí origo gumová hadice mezi karbec a filtr tu bych doporučil protože zajišťuje těsnost a tím pádem bezpečnost tvého motoru proti bordelu stojí cca 500 kč ale v české kotlině to může bejt i víc no a rozdělovač neni o nic složitější než ta fixírka naštěstí američan to má udělaný blbuvzdorně takže tam nejde nic otočit pokud ho necháš v motoru jinak maximálně o 180 st.
Mutt mit uns
CHOPP
Acting corporal
Acting corporal
Příspěvky: 19
Registrován: 28 zář 2014 08:34

Re: MUTT M151 A1 - potíže, rada??

Příspěvek od CHOPP »

Zdarec, tak mám nový poznatek :-) Zatím jsem vyměnil palivové hadice a ten průhledný odkalovací filtr za nový (starý měl v sobě tak 40% "bláta"), samozřejmě to nepomohlo. Nicméně pokud povytáhnu za jízdy sytič tak na 5mm, je po problému, motor okamžitě začal táhnout na plný plyn a jízda bez problémů.... ??? Při vyřazení samozřejmě trošku vyšší otáčky, ale nic zásadního. Když to stáhnu, otáčky na minimu, ale jízda na 50% plynu, více = zase ztráta výkonu, "kuckání"....

PS: s tou hadicí od vzducháče souhlas, už to sháním...
Saddam
Major
Major
Příspěvky: 360
Registrován: 10 čer 2008 15:44

Re: MUTT M151 A1 - potíže, rada??

Příspěvek od Saddam »

hmm tak to vypadá na krbec sundat rozebrat a vyčistit ty dvě trysky co tam jsou práce to neni složitá
Mutt mit uns
česlo
Technical Sergeant
Technical Sergeant
Příspěvky: 65
Registrován: 12 lis 2008 14:38

Re: MUTT M151 A1 - potíže, rada??

Příspěvek od česlo »

A BACHA na trysce je malej kroužek /těsnění hlavně ho neztratit.
CHOPP
Acting corporal
Acting corporal
Příspěvky: 19
Registrován: 28 zář 2014 08:34

Re: MUTT M151 A1 - potíže, rada??

Příspěvek od CHOPP »

No z karbecu mám zatím celkem respekt, tak uvidíme, zda se k tomu odhodlám... ale díky za cenné a zásadní info k tomu!

PS: fotky už jsem doplnil - jak jsem slíbil, do sekce "představení! nováčků... i s popisem :-)
Odpovědět