Rez v nádrži

Rady, tipy, triky a návody - nebojte se zeptat!
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Rez v nádrži

Příspěvek od bighead »

Dnes jsem měnil palivový filtr, co mám přidaný ve vedení,byl tam ten s tím papírovým filtříkem a tekla z toho taková rezavá kaše,ale i ze strany ke karbeci,tak jsem si říkal,že až dám novej,tak to zas nasaje binec a bude to za chvíli to samý,ale ne, je to krásně čistý.
Takže buď trvá hodně dlouho,než se tam toho usadí tolik,nebo si to nasaje ten rez těsně po natankování,když se to zvíří?Výška hladiny na to vliv nemá,když to saje pořád z jednoho místa,ne?
Vyndavat a proplachovat nádrž se mi zatím nechce,tak přemýšlím,čeho se vyvarovat,aby to nesálo tu rez.. :(
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od Pedro »

Je to opravdu rez? Neudrolil se Ti třeba trochu ten "dřevitý" filtr palivového čerpadla? Jinak bych spíš situaci sledoval a uvidíš, kdy se bordel znovu objeví.
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od bighead »

Mám to s benzínem ve sklínce ,tak to přecedím přes papír a taky rozříznu ten starý filtr a kouknu na to pořádně, co to je... :?:Pokud to bude jemný rez mělo by to jít na magnet :idea:
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od Pedro »

Ne, "čistý" rez magnetický není.
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od bighead »

Tak to vypadá jako hodně jemný logr- i barvou,se divím,že to vůbec jelo. :-D
Pokud by jsi Pedro chtěl udělat rozbor,můžu ti to poslat.
Já myslím,že jsou to fakt miniaturní částečky rezu,co se tam ukládali pěkně dlouho,až to udělalo ten logřík...
Anebo kdosi vylil býv.majiteli do nádrže turka,asi nějakej Gazista :smile:
Přílohy
IMAG0037~1.jpg
IMAG0037~1.jpg (48.18 KiB) Zobrazeno 2964 x
IMAG0041~1.jpg
IMAG0041~1.jpg (81.31 KiB) Zobrazeno 2964 x
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od Pedro »

Myslím, že Tě teď čeká poměrně příjemná část zjišťování a odstraňování závady.

Postup je jasný:
1) natankuj a vyjeď nádrž, stav čítače počtu vyjetých nádrží navyš o jedna
2) zkontroluj stav filtru
3) pokud je ve filtru něco podobného jako na obrázku, filtr vyměň, čítač počtu vyjetých nádrží vynuluj a vrať se k bodu 1)
4) pokud je stav čítače počtu vyjetých nádrží nižší než 30, vrať se k bodu 1)
5) dosáhl jsi cíle, nádrž je s největší pravděpodobností čistá.

:mob:
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od Jack Bery »

Podobný problém mám teď taky. Auto blbě startuje po přerušení jízdy, pořád to chcípá - absolutně nejde volnoběh, takže to na každé křižovatce musím šíleně tůrovat, škube v nižších otáčkách, prostě se s tím skoro nedá jet. Během cca 400 km jsem již 3x vyndal a vyčistil karburátor, bordel jsem tam však měl jen poprvé, ale stejně jsem ho profoukl silným kompresorem a pak to jelo normálně. Je mi jasné, že nádrž musí ven, ale než se k tomu dostanu, tak jsem tam bez ohledu na originalitu prdnul tohle a zatím se zdá, že to funguje dobře:
Přílohy
sklenička .jpg
sklenička .jpg (92.38 KiB) Zobrazeno 2621 x
Naposledy upravil(a) Jack Bery dne 12 kvě 2016 11:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od bighead »

Ty jsi ale bezohledně neoriginální :-D ,ale za skleničku ze Zetoru dávám za jedna :mrgreen:

Ale jinak já řešil jen to,že mám v tom filtru binec,žádný problémy se starty a s jízdou jsem neměl :wink:
A to už byl binec i za ním na straně ke karbeci..a jezdilo to bez problémů...
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od Jack Bery »

Tak téměř přesně po roce bezproblémového provozu začaly zase starosti. Po různých pokusech zjistit závadu jsem nakonec začal u nádrže - úplně jsem ji vypustil a k mému překvapení v ní zdaleka nebylo tolik bordelu jak jsem očekával. Ještě jednou jsem ji propláchl a nalil čerstvý benzin. Nic méně karburátor ani přes skleničku a přídavný filtr nepracuje jak má a po každé demontáži a vyčištění se chová úplně jinak, tak nevím, jestli to mám dnes zkusit potřetí. Nemáte někdo zkušenosti s ultrazvukovým čištěním a kde to dělají?
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od bighead »

Mě naopak Mutt příjemně překvapil tím,že jsem, když bylo ještě chladno-cca 5C,tak jsem startoval se sytičem a hned mi to zdechlo,tak znovu,popojel a zdechlo,tak jsem myslel,že tam jde málo benzínu nebo co,no a druhý den mě napadlo startovat bez sytiče-naprosto bez problémů.UAZ by bez sytiče nechyt ani v létě :smile:
Takže jsem na karbec nešáh co ho mám,tj.6let a dokud to pude takhle bez závad,tak na něj nešáhnu ani za boha :-D
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od Jack Bery »

Já včera večer zase vyndal, ale už mě to nebaví, opět ho vyčistím, i když je určitě čistý a vezmu ho kámošovi na jeho MUTTA a uvidíme jestli to pojede jemu. A jestli ne, tak buď ten frkáč půjde nějak opravit a nebo holt musí být jiný.
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od Stanles »

Jardo a kontroloval si hladinu a nastavil ji přesně podle manuálu?
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od Jack Bery »

To ne, ani nevím jak se to dělá. Taky mi říkali zkušenější abych se do toho raděj nehrabal. A to se může změnit hladina náhle během jízdy?
Saddam
Major
Major
Příspěvky: 360
Registrován: 10 čer 2008 15:44

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od Saddam »

tak do hladiny bych se nesral protože si myslím že pokud se nedrolí plovák tak zůstává hladina konstantní a není tam takovej tlak aby to zdeformoval spíš si myslim že to bude opravdový bordel z nádrže zrovna jsem řešil jednomu člověku silnou korozi nádrže a to chemickou cestou cca asi 14 denním moření pěkně očištěna používám roztok chelatonu 3 pěkně do sebe natáhne rez nesmrdí můžete do něj rukama
a filtr jsem dělal kámošovi novej protože ten starej uhnil tak že jsem použil měděnou ta už neupadne + nové jemné nerez sítko to neshnije a je na vždy klid
Mutt mit uns
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od Jack Bery »

To jako ten filtr, co je přímo u karbce?
Odpovědět