Rez v nádrži

Rady, tipy, triky a návody - nebojte se zeptat!
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od Stanles »

Jardo, Saddam myslel nejspíš tento filtr co je v nádrži na sání.
Přílohy
P1090150.JPG
P1090150.JPG (56.45 KiB) Zobrazeno 1700 x
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Saddam
Major
Major
Příspěvky: 360
Registrován: 10 čer 2008 15:44

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od Saddam »

jo přesně toto jsem myslel a jak tak koukám tak tak toto je už taky pěkná úprava a na vždy taky pokoj
Mutt mit uns
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od Jack Bery »

Tak to jsem ještě nevyndaval, přiznám se, že ani nevím, že to tam je. Tak to budu muset prozkoumat. Ale v první řadě musím nějak zprovoznit ten karbec.
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od Jack Bery »

Tak jsem zjistil, že ultrazvukové čištění karburátoru se dělá i v Budějovicích, dokonce je to můj známý, ale chce za to litr. Tak nevím, asi zůstanu u tech. benzínu, kompresoru a drátku.
varan
Sergeant Major
Sergeant Major
Příspěvky: 84
Registrován: 14 pro 2011 23:22

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od varan »

ultrazvuk mám doma není to špatny ale litr je trochu z cesty
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od bighead »

Máš recht, nic neprotáhne trysky líp než drátek :-D :lol: :-D
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od Jack Bery »

Luki, tak to já raděj zajedu k tobě, stejně ti tam musím vzít ten rozdělovač.
Uživatelský avatar
Vaclav
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 55
Registrován: 03 čer 2014 22:00
Bydliště: Praha, Rakovník, Plzeň

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od Vaclav »

Jack Bery píše:Tak jsem zjistil, že ultrazvukové čištění karburátoru se dělá i v Budějovicích, dokonce je to můj známý, ale chce za to litr. Tak nevím, asi zůstanu u tech. benzínu, kompresoru a drátku.
Loni jsem čistil dva karburátory (Jikov SOP35 na gaz 69), na které cca 20 let nikdo nesáhl. Zkoušel jsem několik speciálních přípravků. Rozhodně největší úspěch jsem měl s použítím octového čističe s kyselinou citrónovou - prodávají například v DM. Naředil jsem to cca 50/50 s vařící vodou a efekt se dostavil do cca 20 min - kaburátor jako novej.
Druhej karburátor jsem nechal odmočit v čistém bílém octu s vodou v poměru cca 1:3 přes noc. Karburátor taktéž čistý, ale trochu mi to sežralo závity. Ty poměry případně berte orientačně, ať mi pak nenadáváte, že to sežralo celej karburátor :-D
mutt m151 A2, 1977
gaz 69, 1956
jeep cj 5 RC
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od bighead »

Octového čističe s kyselinou citrónovou?
Vysvětlete mi to někdo jako chemik,proč jsou v tom čističi 2 kyseliny,proč nestačí jen jedna,mě to velkohlava nebere :smile: :lol: :smile:
Proč v tom neni ještě mravenčí? :-DA taky fosforečná :lol:

Bery-ještě bych, než bych rozjel větší akci(pro sichr)zkusil natankovat jinde.
Asi předloni mi začal chcípat a přestal jet zahradní rider,rozebral jsem a vyčistil vše co šlo a nic,tak jsem vypustil benzin,dojel natankovat jinam a šel jak pila.Ten benzín co v tom byl jsem měl ještě v kanystříku na mytí,kouknu do něj a byly v něm takový růžový cucky,hnus,smrdělo to jak nějaká bionafta.
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od Jack Bery »

Bingo, už to mám, potřetí jsem úplně stejným způsobem vyčistil karbec, nic jsem z něj nevyfoukal, nic nového (ani špatnéjho) jsem nezjistil, nicméně se zdá, že to pojede. Samým štěstím jsem si dal v garáži štampulku a tak jsem to nemohl vyzkoušet za jízdy, ale vypadá to nadějně - volnoběh drží (2 cigára bafal pravidelně) a za plynem jde pěkně, jen když prudce přidám , trochu zakucká, ale to už bylo dřív taky. Hlavně už to nedýmí a nechcípá. Tak v sobotu po srazu dám vědět.
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od Jack Bery »

Bery-ještě bych, než bych rozjel větší akci(pro sichr)zkusil natankovat jinde.
Asi předloni mi začal chcípat a přestal jet zahradní rider,rozebral jsem a vyčistil vše co šlo a nic,tak jsem vypustil benzin,dojel natankovat jinam a šel jak pila.Ten benzín co v tom byl jsem měl ještě v kanystříku na mytí,kouknu do něj a byly v něm takový růžový cucky,hnus,smrdělo to jak nějaká bionafta.[/quote]

Já jsem koupil před 8 lety 300 litrů benzinu za 21 Kč, bohužel renovace se o rok protáhla. Ještě předloni jsem na něj občas jel (většinou tankuju na cestě) a bez problémů. V neděli jsem našel ještě posledních 30 litrů, tak to pozvolna přimíchám, ale v tom bych problém neviděl, když to je v kanistru a potmě, MUTT to sežere.
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Rez v nádrži

Příspěvek od Jack Bery »

Jack Bery píše:Bery-ještě bych, než bych rozjel větší akci(pro sichr)zkusil natankovat jinde.
Asi předloni mi začal chcípat a přestal jet zahradní rider,rozebral jsem a vyčistil vše co šlo a nic,tak jsem vypustil benzin,dojel natankovat jinam a šel jak pila.Ten benzín co v tom byl jsem měl ještě v kanystříku na mytí,kouknu do něj a byly v něm takový růžový cucky,hnus,smrdělo to jak nějaká bionafta.
Já jsem koupil před 8 lety 300 litrů benzinu za 21 Kč, bohužel renovace se o rok protáhla. Ještě předloni jsem na něj občas jel (většinou tankuju na cestě) a bez problémů. V neděli jsem našel ještě posledních 30 litrů, tak to pozvolna přimíchám, ale v tom bych problém neviděl, když to je v kanistru a potmě, MUTT to sežere. Special tankuju v ČB u Sfinxu a Natural většinou u Tank ONO v JH, zatím jsem s tím neměl problém.
Odpovědět