Začal mi zapadat benzin :-(

Rady, tipy, triky a návody - nebojte se zeptat!
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Začal mi zapadat benzin :-(

Příspěvek od Milan »

Mám průhledný benzinový filtr zařazený těsně před karburátorem a po pár hodinách se v něm začne objevovat hnusná vzduchová bublina a pak to trvá moc moc dlouho než motor naskočí. Bohužel jsem v poslední době dělal řadu věcí, mezi jiným čistil karburátor, měnil svíčky, měnil ten benzinový filtr...) nemám indicii, jestli se to začalo dít po nějakém zásahu, nebo samo od sebe. Máte nějakou zkušenost s benzinovou pumpou? Existuje něco jako repasní sada, nebo spíš hledat chybu v karburátoru, že někudy saje vzduch a pak benzin zapadne?
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Začal mi zapadat benzin :-(

Příspěvek od Pedro »

Pokud padá benzín, je chyba ne v karburátoru, ale mezi filtříkem a pumpou(netěsnost) nebo v 99% případů v pumpě. Můžeš zkusit jí rozebrat, jestli na ventilcích neulpěla nějaká nečistota, díky které netěsní, ale nebývá to tak a je většinou nutná oprava/výměna. Repasní sady jsou, ale je to nedostatkové zboží. Spíš to vidím na koupi nové pumpy. :? Chalín kdyžtak může mrknout do papíru a říct ti páteční cenu v Reomie.
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Začal mi zapadat benzin :-(

Příspěvek od Milan »

O víkendu to rozeberu, kdyby někdo měl na prodej repasní sadu či pumpu, tak beru.
USMC

Re: Začal mi zapadat benzin :-(

Příspěvek od USMC »

Vzkaz Pedrovi: jak rád cituješ, blbě koupit a draze prodat..to by ti sedlo. Repasní sada lze koupit na ebay. Jak je vidět, rád plácáš hubou ale nic o nákupech nevíš. Celou pumpu si kup klidně chytráku sám, my normální lidi si kupujeme repasní sady.
budkin
Sergeant
Sergeant
Příspěvky: 37
Registrován: 21 dub 2008 12:52
Bydliště: Přerov

Re: Začal mi zapadat benzin :-(

Příspěvek od budkin »

Nová pumpa se dá koupit za 45 dolarů takže já jsem koupil novou.
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Začal mi zapadat benzin :-(

Příspěvek od Pedro »

USMC píše:Vzkaz Pedrovi: jak rád cituješ, blbě koupit a draze prodat..to by ti sedlo. Repasní sada lze koupit na ebay. Jak je vidět, rád plácáš hubou ale nic o nákupech nevíš. Celou pumpu si kup klidně chytráku sám, my normální lidi si kupujeme repasní sady.
Začínám mít silný dojem, že se s panem Ebayem znáš osobně, 1x týdně mu v předklonu nosíš na práh švestičky ze své zahrádky a minimálně 5x denně se k němu modlíš... :lol:
Nicméně vím o několika lidech(abych Tě uklidnil, já mezi nimi nejsem :D ), kterým teď jako "normální člověk", který ví o nákupech nevídané i neslýchané, můžeš být užitečný, když sem hodíš aktuální odkazy, kde se ty repasní sady dají bez problémů koupit.
Akorát - jak se u Tebe dá tušit - aby to tak nějak zase nevyšlo o nulu hůř, než stojí fungl nová pumpa i s montáží a osobními pozdravy z AM General. :roll: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
M151
Admin
Příspěvky: 1777
Registrován: 11 kvě 2007 21:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Začal mi zapadat benzin :-(

Příspěvek od M151 »

budkin píše:Nová pumpa se dá koupit za 45 dolarů takže já jsem koupil novou.
Souhlas, mě stála NOS pumpa 12kil i s poštou.

PS: A to podotýkám že jedničková, takže takový to hovádko v nádrži.
In MUTT we trust!
Chalín
Major
Major
Příspěvky: 310
Registrován: 14 kvě 2007 12:22
Bydliště: BEROUN
Kontaktovat uživatele:

Re: Začal mi zapadat benzin :-(

Příspěvek od Chalín »

A teď jsem zvědav kdo z těch co jí můžou koupit za láco jí nabídne Milanovi.Nebo je to jen chlubení a žádná pomoc muttaři?
Spousta lidí tady píše jak to maj v usa levný a jak to levně pořídily,ale aby to tady někdo za ty báječný ceny nabídl tak to nic.Ale už jsem si zvykl,že se zde lidi spíše napadají než aby si pomohli.
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Začal mi zapadat benzin :-(

Příspěvek od Stanles »

Chalín píše:A teď jsem zvědav kdo z těch co jí můžou koupit za láco jí nabídne Milanovi.Nebo je to jen chlubení a žádná pomoc muttaři?
Spousta lidí tady píše jak to maj v usa levný a jak to levně pořídily,ale aby to tady někdo za ty báječný ceny nabídl tak to nic.Ale už jsem si zvykl,že se zde lidi spíše napadají než aby si pomohli.
Já jsem mu napsal SZ kde sem mu nabídl pomoc. Zatím se neozval tak to asi vyřešil po svém... Není to žádné béčko 8)
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Chalín
Major
Major
Příspěvky: 310
Registrován: 14 kvě 2007 12:22
Bydliště: BEROUN
Kontaktovat uživatele:

Re: Začal mi zapadat benzin :-(

Příspěvek od Chalín »

Stanles-tak je to správně :D
Uživatelský avatar
M151
Admin
Příspěvky: 1777
Registrován: 11 kvě 2007 21:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Začal mi zapadat benzin :-(

Příspěvek od M151 »

Chála - já mu jí klidně nechám za to co sem jí koupil, ale jedničková mu asi na nic nebude :D
In MUTT we trust!
USMC

Re: Začal mi zapadat benzin :-(

Příspěvek od USMC »

Já jsem koupil repasky na AC po 12 dolarech, a na pět kusů bylo poštovný 16 dolarů v obálce.
Prodávat je ale nebudu, chytráci by v tom viděli zase velký bussiness.
Apropo Admine, tu pumpu na jedničku si klidně vezmu. Nemusí to být za náklady, uznávám podíl lidské práce.
To že jsem určité věci našel na netu v usa ještě neznamená, že nosim strejdovi ebay švestky.
Milý Pedro, každej neni jako ty, aby furt strkal hlavu někomu do prdele.
P.
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Začal mi zapadat benzin :-(

Příspěvek od Milan »

Hele, toho vzájemnýho dráždění tady už v minulosti bylo dost. Ne? Co kdybychom toho nechali? Nemá to absolutně smysl. Předražování čehokoli a využívání něčí nouze je hyenismus, ale na druhou stranu každý má právo nabízet cokoliv za jakoukoliv částku. Stejně s tím nic nenaděláme, je to tak.
Uživatelský avatar
M151
Admin
Příspěvky: 1777
Registrován: 11 kvě 2007 21:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Začal mi zapadat benzin :-(

Příspěvek od M151 »

Cheche, tu pumpu sem řikal že nechám Milanovi, ne Tobě USMC. Ty si jí bez problému přivezeš sám. A trochu přibrzdi s tima nadávkama nebo osočovánim, podívej se do pravidel. Nadávejte si přes SZ, kdo má ty blitky furt číst.
In MUTT we trust!
USMC

Re: Začal mi zapadat benzin :-(

Příspěvek od USMC »

Děkuji, žes mě to vyjasnil, jak je vidět, mám pravdu. Kdo ti neleze do pr..má smůlu, co?
Tak mě zase střihni, jak komouši, zavři mě hubu. To je snadnější než se legálně hájit, ne?
Odpovědět