Rozdělovač

Rady, tipy, triky a návody - nebojte se zeptat!
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Milan »

Ráno pršelo, tak jsem zkoušel hledat tu díru na plynu, sice nenašel, ale zdá se mi, že už jsem na stopě :D Že jo?
Přílohy
KDSCF7316.jpg
KDSCF7316.jpg (73.23 KiB) Zobrazeno 2330 x
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Milan »

Jo, Pedro, když jsi takový úspěšný vykladač významu ventilace, nemohl bys mi ještě vysvětlit, proč mi to jede líp s plnou nádrží, než když tam je cca půlka a míň? Nádrž je čistá a momentálně mám filtr před pumpou i těsně před karburátorem a žádný bordel se v nich nezachycuje.
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Stanles »

Milan píše:Jo, Pedro, když jsi takový úspěšný vykladač významu ventilace, nemohl bys mi ještě vysvětlit, proč mi to jede líp s plnou nádrží, než když tam je cca půlka a míň? Nádrž je čistá a momentálně mám filtr před pumpou i těsně před karburátorem a žádný bordel se v nich nezachycuje.
Možná je to blbost, ale jak vypadá AC pumpa? Respektivě mebrány.
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Milan »

Blbost to určitě není. Když sundám víčko pumpy, tak membrána vypadá nepoškozeně. I přesto uvažuju, že jí vyměním. Schválně, co to udělá.
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Stanles »

Milan píše:Blbost to určitě není. Když sundám víčko pumpy, tak membrána vypadá nepoškozeně. I přesto uvažuju, že jí vyměním. Schválně, co to udělá.
Ještě bych zkusil pročistit trubky a ty veškerý věci co jsou na nádrži.
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Milan »

Trubky jsem profukoval pusou, zdá se mi to OK. Projedu to všechno ještě jednou. Vždyť je to radost. :D Jo nemám tam tu hadici vracející přebytečný benzin od vstupu do karburátoru zase zpět do nádrže. Údajně se ale nedávala už originálně.
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Pedro »

Milan píše:Jo, Pedro, když jsi takový úspěšný vykladač významu ventilace, nemohl bys mi ještě vysvětlit, proč mi to jede líp s plnou nádrží, než když tam je cca půlka a míň? Nádrž je čistá a momentálně mám filtr před pumpou i těsně před karburátorem a žádný bordel se v nich nezachycuje.
Trochu podivný způsob pokládání otázky :) , nicméně k dotazu bych podle popisu situace řekl, že jestli je AC pumpa v pořádku, tak tam budeš mít asi někde netěsnost ve vedení. Když je v nádrž plná, je k dodávce paliva do karburátoru potřeba menší podtlak vyvíjený AC pumpou. Když hladina v nádrži klesne a je potřeba, aby pumpa víc tahala, tak se asi někde projeví netěsnost.
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Milan »

4 Pedro, já to myslel dobře, tak jak jsi to vysvětloval to mělo logiku. Ty netěsnosti taky mají logiku, zkusím to nějak ověřit, ale nikde mi benzin neprolíná (teda nic jsem nenašel, ale fak t je, že dost často je cítit)
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Stanles »

Milane až budeš čistit trubky atd... Tak koukni na odvětrávací ventyli nebo co to je na té nádrži za zbytečnosti jestli tam nejsou poprsakaný ty gumokorkový těsnění. Tím by to taky mohlo přisávat vzduch.
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Milan »

Tak jsem si definitivně potvrdil hypotézu, že s plnou nádrží to jezdí líp než když tam je 30% a méně. Od té doby co mě to napadlo, tak jsem 2x tankoval a je to absolutně jednoznačný. Dřív jsem si taky všiml, že se výkon mění, ale přičítal jsem to jiným vlivům (protivítr, teplota, profil trati, atd.) Teď už je to ale jasný. Jakmile je tak třetina nádrže, tak to i po rovině na plný plyn nemá výkon, jako by mě něco drželo za zadek a do kopců když na to šlápnu tak je i jiný zvuk, s plnou nádrží to je takový hlubší tón a motor má snahu se s kopcem nějak vypořádat, jakmile je benzínu pod půlkou, zvuk je při akceleraci jakoby vyšší, netáhne to a je třeba přeřadit na 3. Zatím jsem neměl čas nic rozebírat a zkoumat ale je to tak. Uvítám jakékoli další rozumné nápady kde a co prověřit. Dík.
Snark
1st Lieutenant
1st Lieutenant
Příspěvky: 182
Registrován: 21 kvě 2007 13:45
Bydliště: Nusle

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Snark »

tak teda musim potvrdit že když jsme o tom už teda mluvili a pak sem se na to soustředil tak mi to taky tak přišlo - aspoň to člověka nutí mít furt plnou podle manuálu
quod licet Iovi non licet Bovi
macha
Major
Major
Příspěvky: 447
Registrován: 01 úno 2008 23:10
Bydliště: příbram

Re: Rozdělovač

Příspěvek od macha »

Pořád nevidím jediný logický důvod proč by měl být rozdílný výkon v souvislosti s plností nádrže.Pořád si myslím ,že to jsou pocity a nebo změněné atmosferické podmínky jako třeba větší vlhkost vzduchu ale pro potvrzení nebo vyvrácení problémů s přívodem paliva a nádrží se dávala hadička do náhradního zdroje benzínu tzv."kanystrovka" tak to zkus.
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Milan »

Tak je to jasný, napřed jsem jak blb prošel všechny trubičky a zkoumal přisávání a pak se zase vrátil k AC pumpě. Přestože mám nové víčko z nové pumpy a odzkoušel jsem těsnosti ventilků před namontováním, po dvou měsících jeden ventilek skoro vůbec netěsní. Je to ten druhý ve směru od nádrže. Takže když byla hladina vysoká, ještě to i s jedním ventilkem stačilo dávat benzin. Jakmile klesla, pumpa už neměla sílu. Ta kvalita nových dílů je otřesná. Nečistoty žádné, zkusil jsem vypláchnout technickým, vyfoukat ale vůbec se to nezlepšilo. Je fakt, že to s jedním ventilkem v podstatě jelo a jen v některých režimech klesl výkon. To je pozitivní, no ale moc mi to nepomůže, v podstatě jsem vyhodil prachy za shit.
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Milan »

Ještě pro legraci uvádím detail 40 let starého amerického ventilku (funkčního) a nového čínského (nefunkčního). Najděte 7 rozdílů :D . Například na tom čínském jsou docela hezky vidět stopy nůžek jak vystříhovaly to kolečko :?
Přílohy
DSCF7392.jpg
DSCF7392.jpg (34.11 KiB) Zobrazeno 1995 x
DSCF7393.jpg
DSCF7393.jpg (32.74 KiB) Zobrazeno 1996 x
Uživatelský avatar
M151
Admin
Příspěvky: 1777
Registrován: 11 kvě 2007 21:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělovač

Příspěvek od M151 »

:shock: :shock: Budeš to nějak dávat dohromady?
In MUTT we trust!
Odpovědět