Rozdělovač

Rady, tipy, triky a návody - nebojte se zeptat!
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Rozdělovač

Příspěvek od Milan »

Ahoj, rozumíte někdo jak funguje podtlaková regulace rozdělovače? V jakých režimech vlastně funguje? Můj problém je, že se nemohu zbavit "díry" asi ve 2/3 otáček motoru na "dvojku". Na trojce už to není skoro znát, na čtyřce už vůbec. Laboroval jsem s předstihem a bohatostí skoro půl dne, takhle se to zdá nejlepší co jsem zatím našteloval.
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Stanles »

Co vím tak to takhle dělá u spoustu MUTTů. Dělá Ti to, že když to chceš rozjet tak to začne cukat a jak to překoná určitý otáčky tak se to rozjede?
Jestli jo tak trochu tomu pomůže poštelovat karburátor.
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Milan »

Ano, přesně to dělá. Bohatší směs to trošku eliminuje, ale ne úplně a navíc všechny ostatní režimy se zhoršují. Karburátor je NOS. Kromě téhle "díry" mi to auto teď jezdí moc pěkně, lépe táhne do kopce, do 55 akceleruje poměrně rychle. Motor je takový klidný, snížily se vibrace i v nejvyšších otáčkách....
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Stanles »

No myslím, že té díry se asi nezbavíš. MUTTy co mi i tátovi prošli rukama měli tyhle problémi taky. Čím to nevím, ale nikdy se nám nepodařilo zbavit se toho úplně. Jak jsem už psal, trochu pomohlo poštelovat karbec i když byl NOS.
Ještě jedna věc co pomáhá je trochu mít povýtáhlej sytič (pořád).
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Milan »

No a zpátky k tomu rozdělovači, víte někdo jak je to s těma podtlakama? V kterých fázích se projevuje a jak se dá zkontrolovat funkčnost? Není to v nějakém manuálu popsané? S chutí bych to nastudoval a otestoval.
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Stanles »

Milane: ještě něco mimo téma. Loni co sme dělali MUTTa tak sme seštelovali karbec a šecko tak aby to pěkně jelo. Pak sme tam přidali ventyl k brodění a přestalo to jet. Opět se sešteloval karbec a jelo to. Tím jsem chtěl říct, že i změna podtlaků a přetlaků se dá řešit karburátorem.

Ohledně těch podtlaků Ti můžu poradit jen tak, že Ti hodím link kde jsou manuály: http://pedros.cz/mutt.php
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Milan »

Seštelovat karbec myslíš jako si pohrát se šroubkem bohatosti směsi, nebo naohýbat plíšky pro dorazy chodu plováku, upravit výšku jehly atd. - viz popis v manuálu (teď z hlavy nevím kterého). ??
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Stanles »

My to dycky dáváme známému na emisicíh a ten tam seřídí bohatost a volnoběh podle mašiny.
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Pedro »

Mutt žádnou podtlakovou regulaci rozdělovače přeci nemá. :shock: Jen odstředivou. Veškeré tyhle chronické Muttí problémy dělá karburátor. Resp. to splachovadlo zn.Zenith pracující na principu náhody a vesmírné konstalace, které Amíci vydávají za karburátor. :roll:
Jinak, co se týče např. montáže ventilu brodění a změny chování motoru, tak tam opravdu ke změně může dojít, protože celý systém odvětrávání motoru je napojen do sání a je vpodstatě zdrojem přisávání vzduchu. I jen přepnutí ventilu brodění je na chodu a zvuku motoru okamžitě znát.
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Milan »

Aha, tak proto jsem na obrázku Distrubutor Assembly nikde nenašel žádnou membránu s táhlem. Proč ale jsou na rozdělovač přivedeny dvě hadičky podtlaku a proč když Pavlovi jedna vypadla a volně se válela, tak motor na volnoběh přestal kolísat? Těch dotazů bych měl ještě fůru ale v podstatě bych potřeboval vysvětlit celý ten ventilační systém - jak a k čemu tam co je. Taky tam je nějaký kuličkový ventil v té změti přírub u víka hlavy. Poradí někdo?
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Pedro »

Neříkal bych tomu asi podtlaky. Jde primárně o odvětrání a v souvislosti s brodicím ventilem pak naopak o vznik přetlaku. Vzdchový filtr, sání, různé části klikové skříňě a další rádoby vodotěsné díly(plus u A1 navíc stěrače) jsou navzájem propojeny tímhle vedením, aby v nich nejspíš kromě odvodu plynů z klikové skříně docházelo k cirkulaci vzduchu a odstranění případné vlhkosti. Při uzavření brodicího ventilu navíc plyny z klikové skříně nemůžou přímo do sání a dojde tak právě ke vzniku přetlaku v celém systému, což při brodění aktivně brání pronikání vody z okolí dovnitř.
Ten ventil s kuličkou slouží jako nějaká regulace tlaku v tom systému nebo možná jako jednocestný ventil, ale jeho přesnou funkci nevím. Ono taky půlce aut tam ta kulička chrastí, půlce ne, ale co je správně těžko říct, protože to nastřídačku jede dobře a špatně oběma skupinám. :-) V Reomie jsme s Chalínem koukali, že tenhle ventil byl na některých motorech nahrazen jakýmsi jinak vypadajícím udělátkem, které po bližším ohledání pocházelo původně ze zapalovací svíčky :shock: Bylo to, jako by to někdo udělal v nouzi na koleni, ale vyskytovalo se to tam mnohokrát a vypadalo to vždycky stejně, tak těžko k tomu vymyslet nějakou správnou pohádku...
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Milan »

Takže do toho rozdělovače to teda taky vede kvůli přetlaku? No, to jsou zajímavé informace, třeba nám ještě někdo něco zajímavého přispěje. Pokud by jste někdo věděl kde to amíci nějak popsali, tak mi dejte vědět.
macha
Major
Major
Příspěvky: 447
Registrován: 01 úno 2008 23:10
Bydliště: příbram

Re: Rozdělovač

Příspěvek od macha »

Milane už se jednou smiř s tím,že na moje auto které vrže chrastí a na volnoběh poprskuje nemáš a nikdy mít nebudeš.Ale vzhledem k tomu,že jsi kamarád tak Ti nebudu ujíždět tak se neboj vždycky na Tě počkám :lol: :lol: :lol: .
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Stanles »

macha píše:Milane už se jednou smiř s tím,že na moje auto které vrže chrastí a na volnoběh poprskuje nemáš a nikdy mít nebudeš.Ale vzhledem k tomu,že jsi kamarád tak Ti nebudu ujíždět tak se neboj vždycky na Tě počkám :lol: :lol: :lol: .
Tak to je povzbuzující :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
PS: macha tohle co tu píšeš dělá věčina MUTTů co znám a jak jedou oproti zrenovovaným z nových věcí :-D
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Milan »

4 Macha: Vzhledem k tomu, jak se vyhýbáš přímé konfrontaci, tak je mi jasné, že už máš letos strach 8) Celkem to chápu, není nic příjemného vidět jak Tě ještě vloni dýchavičný stroj letos předjíždí. :wink: Ale vzhledem k tomu, že jsi kamarád, nechám Tě vyhrát a budu dělat, jako, že mi to pořád ještě jede míň. Vždy je lepší soucit než závist, zejména ve vztahu venkov - PRAHA.
Odpovědět