Voda

Rady, tipy, triky a návody - nebojte se zeptat!
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda

Příspěvek od Stanles »

No jasný, že vím jak se stím dělá.. Zrovna včerá sem tím měřil v osobáku kapalinu.
Má k tomu být ještě taková tyčinka (v podstatě cokoliv to může být). Tu namočíš do kapaliny a pak potřeš ten černej pásek a přiklopíš na to ten deklík průhlednej. Pak už jen koukneš do hledáčku (musíš proti světlu) a tam uvidíš stupnici a je to tam barevně rozlišený. Teď si to přesně nepamatuju, ale tam kde se mění barvy tak do tolika stupňů je kapalina namýchaná.
Občas je potřeba to zaostřit tak jako u dalekohledu (aspoň ten kerý sem měl pučenej já).
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Voda

Příspěvek od Pedro »

Počkej, to jsi mi neřekl nic nového. :D Mě zajímá, jak to technicky funguje. Prostě jak to, že to dělá to, co to dělá...
Uživatelský avatar
M151
Admin
Příspěvky: 1777
Registrován: 11 kvě 2007 21:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda

Příspěvek od M151 »

No to je právě popsáno v tý wikipedii
In MUTT we trust!
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Voda

Příspěvek od Pedro »

Díky, už to studuju. Nevracel jsem se na předchozí stránku, takže jsem napřed viděl jen příspěvek od Stanlese.
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Voda

Příspěvek od Jack Bery »

Malinko bych doplnil-refraktometrie je založená na lomu světla v kapalinách.Kdysi jsem refraktometr používal,když jsem dělal u obchodní inspekce-dbal jsem, aby poctivým konzumentům nelili nepoctiví číšníci do vodky vodu a nebo nemíchali 12 pivo s desítkou.Jen by mě zajímalo, jestli to taky ukazuje správně při použití jiné kapaliny než originální.Možná elektrolyt je stejný, ale myslím, že Fridex může mít jiný lom světla než origoš nemrzka.
Saddam
Major
Major
Příspěvky: 360
Registrován: 10 čer 2008 15:44

Re: Voda

Příspěvek od Saddam »

hele fridex je nedobrá věc protože mi rozežrala gumičku ve vodní pumpě ale možná budete mít štěstí a nic se nestane osobně tam mám celoročně vodu a i když jsme byli v zimě na brdech kde umí bejt zima tak to nezamrzlo jestli chcete mít jistotu tak před spaním prohřát motor a je klid
Mutt mit uns
j.willys
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 46
Registrován: 03 bře 2008 22:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda

Příspěvek od j.willys »

Musíš používat chladící kapalinu Shell GlycoShell. Ta ti gumičky nerozežere. Možná je o trochu dražší než fridex ale používáme ji celoročně cca do 20 aut a nikdy žádný problém.
To Saddam: Pokud tam máš jen vodu tak parkuješ ve vytopený garáži ne? Jinak by ti to muselo zamrznout...
Willys MB 1944
Saddam
Major
Major
Příspěvky: 360
Registrován: 10 čer 2008 15:44

Re: Voda

Příspěvek od Saddam »

no jasan přeci nenechám mazlika mrznout stačí to peklo přes léto co se mnou zažije ale víkend v lese dokáže s vodou niméně dik za radu
Mutt mit uns
Uživatelský avatar
Jiji94
2nd Lieutenant
2nd Lieutenant
Příspěvky: 132
Registrován: 18 črc 2013 21:43
Bydliště: Praha-východ

Re: Voda

Příspěvek od Jiji94 »

Sice je to téma o Muttech, ale nechtělo se mi zakládat nové téma - kdyžtak to přesuňte prosím :smile:

Víte někdo prosím kolik vody je v Jeepu s motorem s F hlavou? přes léto jsem měl jen vodu a nyní je čas mu dát co potřebuje :smile:
Uživatelský avatar
Jiji94
2nd Lieutenant
2nd Lieutenant
Příspěvky: 132
Registrován: 18 črc 2013 21:43
Bydliště: Praha-východ

Re: Voda

Příspěvek od Jiji94 »

Tak už jsem to zjistil - je tam také 8,5 litru jako v Muttu - uvádím pro případné další prvoměniče vody u M38a1/ CJ5 :D
Odpovědět