super fotky

Kdo má Mutta tak ho to prostě "musí" zajímat!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Laki
Major
Major
Příspěvky: 975
Registrován: 26 kvě 2008 18:05
Bydliště: Chrudimsko

super fotky

Příspěvek od Laki »

Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: super fotky

Příspěvek od bighead »

Fotky fakt super,včera jsem konečně skouk cestopisnej dokument o Vietnamu,kterej jsem měl nahranej,povídali tam,že Vietnam porazil nejsilnější armádu světa,kdyby tenhle hloupej názor nebyl tak zakořeněnej,bylo by to k smíchu,ale je spíš k pláči,jak málo toho lidi ví,vždyť je jasný,že pokuď by amerika chtěla, vymazala by z mapy celej Vietnam,severní i jižní.
Film Četa se tu promítal v kinech už za komančů-v roce 88,proč asi,on to není špatný film,ale zase-většina čechů jinej film o vietnamský válce neviděla a tak ani neví,že byl nějakej jižní a severní vietnam a že proti severnímu vietnamu nebojovali jen amíci,ale i australani,jihokorejci a další.
Kde by asi byla dnes Jižní Korea,kdyby komančům nezatli tipec,a zase-seriál MASH mám rád,ale zase v lidech zakoření názor,že všechno bylo špatně a zbytečný...
Taky ta hloupost,že by tam ti doktoři museli sloužit 3roky..
A pak říkejte kámošovi, kterýho jsem vez Muttem a kterej o tom nic neví,no tohle auto měli amíci ve Vietnamu a on mi řekne, jo jak tam řádili a zabíjeli civilisty,protože viděl jen tu blbou Četu....
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Uživatelský avatar
Laki
Major
Major
Příspěvky: 975
Registrován: 26 kvě 2008 18:05
Bydliště: Chrudimsko

Re: super fotky

Příspěvek od Laki »

koukni na olověnou vestu,to je taky super a MASH je z Koree,ne z větnamu :wink:
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: super fotky

Příspěvek od Pedro »

Mě to nepřijde jako hloupý názor, ale jako fakt. Každá armáda, byť by byla vojensky sebesilnější, je reálně vždy jen tak silná, jak silné je politické vedení, které jí velí a určuje jí mandát.
george
Major
Major
Příspěvky: 374
Registrován: 16 dub 2009 15:46

Re: super fotky

Příspěvek od george »

Nechci se příliš vměšovat do této diskuse , ale u nás opravdu panuje dosti zkreslený názor na válku ve Vietnamu, který pramení z naší komunistické minulosti, a dovolil bych si jenom podotknou zkráceně to, že pokud by se Amíci nezačali svévolně stahovat z Vietnamu pod tlakem veřejného mínění ve státech, tak kdo ví , kdy by to nakonec skončilo. Severní Vietnam zvítězil, protože porušil smlouvu z Pařiže a po stažení jednotek US napadl Jižní Vietnam a porazil jednotky ARVN. (velmi zkráceně a zjednodušeně)
Toto vše si můžete nastudovat na Wikipedii.
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: super fotky

Příspěvek od bighead »

Laki-Tak Full metal jacket jsem pochopitelně viděl a taky spoustu dalších :-D :
84 Charlie Mopic / Patrola prokletých
Apocalypse Now / Apokalypsa
Air America
BAT 21
A Bright Shinning Lie/Jasná lež
Casualties of War / Oběti války
Flight of the Intruder / Let vetřelce
Go Tell the Spartans / Jdi, řekni spartským
Good Morning, Vietnam / Dobré ráno, Vietname
Green Berets / Zelené barety
Hamburger Hill
Iron Triangle / Železný trojúhelník
My Lai Four / My Lai
Off Limits (Saigon) / Saigon
Operation Dumbo Drop / Operace Slon
Platoon / Četa
Rescue Dawn / Temný úsvit
The Siege of the Firebase Gloria / Obléhání základny Gloria
Soldier’s Sweetheart / Vojákova milenka
Tunel rats (Tunelové krysy)
We Were Soldiers / Údolí stínů
Born on the Fourth of July / Narozen 4.července
The Deer Hunter / Lovec jelenů
Forrest Gump
Jacob‘s Ladder / Jakubův žebřík
The Veteran / Veterán
Green Dragon / Zelený drak
Tigerland / Tábor tygrů
Ale to jsou jen filmy a mnoho z nich jsou totální sračky,spíš doporučuji přečíst knihu od českého autora D.Kamase-Válka ve Vietnamu,kde je celá válka podrobně rozebraná.
A o MASHi jsem psal ve větě o Korei,jaks přišel na to,že jsem myslel,že je to z Vietnamu?
Že ty ses právě vrátil z restauračního zařízení :-D

Pedro-To máš sice pravdu,ale já tam psal pokud by Amerika chtěla,přece mi nechceš tvrdit, že Severní Vietnam porazil vojenskou silou U.S.A.
Za vše hovoří poměr padlých severovietnamců k američanům 2,2 mil.:58 000.
Komančům bylo prostě jedno kolik jejich lidí tam zařve,američanům to jedno být nemohlo,sílil tlak veřejného mínění,válka se přenesla na obrazovky televizí,navíc tu byla studená válka s Čínou a SSSR,já si teda nemyslím,že to byla porážka U.S.A.,ale že to bylo prostě v heslu moudřejší ustoupí...
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: super fotky

Příspěvek od bighead »

George-Přesně tak,Severovietnamci příměří ignorovali od samého počátku...
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: super fotky

Příspěvek od Pedro »

bighead píše:...přece mi nechceš tvrdit, že Severní Vietnam porazil vojenskou silou U.S.A...
...válka se přenesla na obrazovky televizí,navíc tu byla studená válka s Čínou a SSSR,já si teda nemyslím,že to byla porážka U.S.A.,ale že to bylo prostě v heslu moudřejší ustoupí...
Jak jsem psal, vojensky sebesilnější armáda zdaleka nemusí konflikt rozhodnout nebo vyhrát. A rozhodně bych to nestavěl na hesle, že "moudřejší ustoupí". :lol: :lol: :lol: Pokud by šlo o čistě silové řešení, tak už v té době stačilo zmáčknout ve Washingtonu tlačítko a celý západoindický poloostrov by se vypařil, jenže na to si naštěstí nikdo dřív ani později v žádném konfliktu nebo na žádné straně napjatých vztahů ve vlastním zájmu netroufl.
Řekl bych, že poslední velká a mediálně známá válka, ve které rozhodovala vpodstatě čistě vojenská síla, byla druhá světová(nechme stranou konec, který se už v předzvěsti jistého vítězství nesl v duchu politických tlaků a příprav na poválečné uspořádání). Od té doby už jsou to reálně jen divadýlka a v popředí je především ideologie, nad kterou se vojenskou silou vyhrát nedá(což je především dnes vidět čím dál víc...), a v případě USA jde navíc od konce studené války už dlouhá léta především o různorodou veřejně obhajitelnou kamufláž pro dobyvačné manýry za účelem získání vlivu a hlavně hospodářského profitu.
Odpovědět