Lužnicko-Nežárecká promenáda

Kdy, kde, kdo co komu a za kolik :)
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od Jack Bery »

Dneska jsme si s Bigheadem udělali takovou menší projížďku okolím Lužnice a Nežárky. Bylo nádherně, tak jsme to vzali polními a lesními cestami, po hrázích rybníků, přes pískovnu, prostě přírodou. Tak sem se zase jednou pěkně pokochal.
Přílohy
P9070082.JPG
P9070082.JPG (135.44 KiB) Zobrazeno 3920 x
P9070083.JPG
P9070083.JPG (163.6 KiB) Zobrazeno 3920 x
P9070084.JPG
P9070084.JPG (131.67 KiB) Zobrazeno 3920 x
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od bighead »

Jo,jo fajn projížďka-u mě 42 mil a super počasí,dík,měj se a zase někdy :drive:
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Uživatelský avatar
Laki
Major
Major
Příspěvky: 975
Registrován: 26 kvě 2008 18:05
Bydliště: Chrudimsko

Re: Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od Laki »

pěkně vy :-D
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od Jack Bery »

[/attachment]
barikáda na Strážské pískovně.jpg
barikáda na Strážské pískovně.jpg (168.83 KiB) Zobrazeno 2905 x
základna na Vlčí boudě(1).jpg
základna na Vlčí boudě(1).jpg (122.83 KiB) Zobrazeno 2905 x
pohled z rozhledny(1).jpg
pohled z rozhledny(1).jpg (139.6 KiB) Zobrazeno 2905 x
rozhledna Rýdův vrch(1).jpg
rozhledna Rýdův vrch(1).jpg (51.53 KiB) Zobrazeno 2905 x
Předminulý víkend jsme si udělali 3. ročník promenády. Vzhledem k dovoleným byla sice ve srovnání s loňskem účast nevelká (zato počasí perfektní) a tak jsme aspoň tolik nedráždili u nás přemnožené cyklisty. Koupání moc nevyšlo - na pískovnu zatarasili jediný ilegální vjezd obrovskou hromadou klestí a v řece bylo vody s bídou do pasu, ale namočili a zchladili jsme se, večer na boudě už bylo chlazení dokonalejší - pivko bylo excelentní. Tak zase za rok...
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od bighead »

Měli jste pod tou hromadou škrtnout Ronsonem a opýct si na ní buřty :-D
Jinak je to pěkný,jak je každý auto jiný typ,škoda,že mi to nevycházelo časově a pak s tou dočasně zchromlou rukou,jo práce šlechtí ducha,ale huntuje tělo,tak snad příště :smile:
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
mutt83
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 40
Registrován: 06 dub 2010 21:47

Re: Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od mutt83 »

Ze nedate vedet kanci!,taky bych jel se pokochat.
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od Jack Bery »

Tahle akce se dělá v tomto termínu každý rok a už jsem se na ni dlouho těšil, omlouvám se, ale nenapadlo mě, že o ní nevíš, účast už jsme probírali na White Storku a dalších akcích. Tak příště. Jinak v sobotu se chci podívat do Budějovic, mají se tam po Vltavě plavit kaďouři, prý snad až na Hlubokou.
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od bighead »

No- to zní dobře,ale v reálu to bude vypadat jak,budeš čekat v autě na náplavce,oni pojedou okolo,tak na ně zařveš Ahóóóój,přejedou a jedeš domů,nebo jak to bude,obojživelnící mě dosti zajímají,ale nedokážu si to představit,po břehu se na Hlubokou taky jet nedá :-D
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od Jack Bery »

Já taky zatím nevím přesný průběh, mám to od kámoše, který s někým od nich zná. Zřejmě se asi podívám na start ve Vrbném a pak uvidím. Ale mám jakous takous naději, že bych se na tu Hlubokou možná s KDF i svezl. Večer a v neděli je akce na campu u Nových Hradů, ale to asi už nedám, jelikož od pátku mám rodinnou dovolenou na Šumavě a kvůli těm zatracenejm vodníkům jsem ji o 3 dny odložil a tudíž i zkrátil. No, uvidím, ale jak se znám, vždycky mě někdo ukecá.
mutt83
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 40
Registrován: 06 dub 2010 21:47

Re: Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od mutt83 »

To by mohla byt pekna podivana,ja jedu na lagr na Novy Hrady.
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od Jack Bery »

Tak se tam asi odpoledne nebo k večeru potkáme.
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od Jack Bery »

Plavení vodníků bylo super. Sešlo se jich 9, takže i zájemci o svezení byli zpravidla uspokojeni. Byl jsem překvapen jak je to stabilní a jak rychle to plave, nemluvě o jízdě po silnici - měl jsem co dělat, abych mu s MUTTem stačil. No, byl to zážitek. A večer na campu u Hradů byl taky svělý, i když v průběhu noci došla Plzeň a vystřídal ji Kozel. Sešlo se nás tam docela dost, i když převažovala sovětská, popř. rumunská technika.
Přílohy
vodníci ČB.jpg
vodníci ČB.jpg (99.16 KiB) Zobrazeno 2728 x
vodníci 22.8.15.jpg
vodníci 22.8.15.jpg (100.7 KiB) Zobrazeno 2727 x
Pavel-vodníci ČB.jpg
Pavel-vodníci ČB.jpg (170.59 KiB) Zobrazeno 2727 x
camp N. Hrady.jpg
camp N. Hrady.jpg (96.91 KiB) Zobrazeno 2727 x
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od Jack Bery »

[/attachment]
Jízda Petra Voka 2016.jpg
Jízda Petra Voka 2016.jpg (83.45 KiB) Zobrazeno 1761 x
Jako každoročně jsem pro kamarády uspořádal projížďku okolím, tentokrát pod hrdým názvem Jízda Petra Voka. Již z názvu vyplývá, že byla zaměřena zejména na rybníky, ale samozřejmě jsme nevynechali ani řeky a hluboké lesy. Asfaltu bylo minimálně, zato nechyběl slušný terének a blátíčko. Přijelo mi 13 aut, takže na úzkých hrázkách to byla slušná kolona. Závěr proběhl tradičně na Vlčí boudě, kde jsme ten téměř bezproblémový a hlavně bezprůserový průběh akce řádně odlavili.
Přílohy
Jízda Petra Voka 2016-2.jpg
Jízda Petra Voka 2016-2.jpg (81.81 KiB) Zobrazeno 1761 x
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od bighead »

No ta loňská účast,to by ještě šlo,ideální je tak 3-5 aut.
Tohle už je stádní akce,to nemusím.
Nehledě k tomu,že celá jízda probíhá v CHKO Třeboňsko,po cyklostezkách a na úzkých hrázích rybníků,to je opravdu o průser.
A ty dva offroad CJ Jeepy?To už tam fakt chybí jen červenej Wrangler a příště by moh přijet i nějakej ten Patrol :lol:
Tak snad se Petr Vok neotáčel ve Vyšebrodském klášteře ve svém cínovém sarkofágu :-D
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od Jack Bery »

Taky jsem z toho měl nervy, jestli nás někdo někde nevyhmátne nebo na hrázce potkáš rybářský traktor a kolona bude couvat, od půlnoci jsem nespal. Jenže jízda po asfaltě mezi poli nikoho nezaujme, takže jsem zariskoval a vybral jsem snad ta nejhezčí místa, která znám. Docela dobrodružné bylo po týdenním dešti i bahno na Novořecké hrázi. Nakonec vše dobře dopadlo, nikdo nás nechytl, ztráty minimální ( 1 komandka se musela v půlce vrátit kvůli poruše) a pokud jsem slyšel, všem se moc líbilo, i těm největším rejpalům. Já jsem počítal tak se 3 - 5 auty, tohle mě překvapilo, musel jsem narychlo upravit i plán stravování a místo pro spaní. Hlavně, že to dobře dopadlo, jen nevím co vymyslím příště, už jsem asi všechny krásy regionu vyčerpal. A ty 2 céjéčka? Pořád jsou to jeepy a tohle není akce politická ani historická, šlo o to si zajezdit s kamarády. Taky tam třeba byl i UAZ a mimochodem, sestra toho kámoše s tím brutálním CJ má super wildu a jejich táta jakbysmet.
Odpovědět