Lužnicko-Nežárecká promenáda

Kdy, kde, kdo co komu a za kolik :)
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od Jack Bery »

Jako každoročně jsem v červenci pro kluky uspořádal vyjížďku,v poslední době zvanou Jízda Petra Voka. Akce nabírá na rozsahu, přijelo mi 18 vozidel, na typ trasy je to až dost, ale holt se to nějak rozkřiklo. Bohužel jsem neměl jako organizátor čas fotit, tak kdyby se někdo chtěl kouknout na pár fotek co vytvořil kámoš, je to tady: www.jilovice.cz/FotoAlbumJeepAkce/2017_ ... index.html
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od bighead »

Kde má Karel Vitáček ten pomníček,o tom nevím...?
To byl pan hospodský,ten ještě nosil bílý plášť,starším klukům co nebylo ještě 18 co chtěli pivo,vždycky říkal:Klucí běžte si koupit radši lízátko :-D
Chodil jsem k němu tátovi pro sifony,vždycky 8kusů za 3,20,- :smile:
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od bighead »

Tak už jsem si to vygůglil,je to u Staviště,neříkej,že jste to odtud(nebo tam) vzali z rozcestí naproti pískovně,tam je zákaz ne?Já jel 28.9. z Jemčiny na Starou Hlínu a pak přes hráze do Stříbřece,to jsem si to taky moh zkrátit a jet z Mláky k pískovně a přes les.To jste pěkný kancí... :smile:
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od Jack Bery »

Na těch fotkách jsem to nepoznal, ale samozřejmě že jsme tudy jeli, vždyť jsme mimo jiné chtěli chvilku zavzpomínat u pomníku K. Vitáčka. Jinak zákaz je na všech lesních cestách (zákon 289/1995 Sb.), to bys ale mohl jezdit akorát tak po asfaltkách všech tříd, ale to mě jaksi nebaví. Tady platí doslova "Kdo se bojí, nesmí do lesa" anebo mít dobrého známého, který by ti vyřidil vyjímku. Ale to už se mi 5 let nedaří a už se nepodaří. Tenkrát jsem mohl do všech lesů ČR na území JČ kraje. Tak zase až tak často po lesích nejezdíme a mnohdy po nás zbydou menší stopy jak po nájezdu grupy turistů na nóbl horákách nehledě na to, že se chováme mnohem ohleduplněji. Jinak 28. 10. je naše poslední akce - Jízda kolem Kletě. Ale tam je vše legální, všechny zakázané vjezdy a průjezdy máme řádně povolené vlastníky pozemků. Závěr bude v nově zřízeném muzeu americké vojenské techniky v Dobčicích, tak kdyby ses chtěl připojit, včas ti sdělím čas a místo srazu.
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od bighead »

O muzeu v Dobčicích vím,je to v tý tvrzi nahoře na návsi,je to toho čechoameričana,o kousek níže bydlí totiž ségra se švárou,na tom jejich statku točil Zdena Troska ty jeho Žabovřesky1-xy,bydlel tam ten starosta s Žilkovou v tej chujovině,tak aspoň maj barák zvěčněnej na plátně,je to ten se sv.Jiřím na štítě- až tam zavítáš :smile:
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od bighead »

Ahoj,
v sobotu Jack pořádal již 9.ročník,tak jsem se také zúčastnil :smile:
Krásná projížďka okolo rybníků,lukama a lesama- cca 65km,najeto celkem 117km.
Trochu nás to vypláchlo na závěr,ale zima nebyla.
Jacku, díky za pozvání,bylo to super a zase někdy Ahoj. :-D
Odkaz na fotky a videa zde:

https://bighead70.rajce.idnes.cz/Luznic ... _9.rocnik/
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Andy
Acting corporal
Acting corporal
Příspěvky: 24
Registrován: 23 kvě 2020 18:02
Bydliště: Písecko

Re: Lužnicko-Nežárecká promenáda

Příspěvek od Andy »

Tak to asi povedlo. Škoda, že jsem se nemohl zúčastnit.
Ale příště to určitě vyjde!
Jacku, dobrá práce.
Odpovědět