Convoy of Freedom for Pilsen 2016

Kdy, kde, kdo co komu a za kolik :)
Odpovědět
Doga
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2015 16:11

Convoy of Freedom for Pilsen 2016

Příspěvek od Doga »

Ahoj,

jak asi víte, letošní Plzeň provázely a provázejí nechutné tahanice o průběh tradiční akce. Pro nás, kteří jsou holt jiná válka, to bylo vždycky trochu mimo, ale protože mám u starších jeepařů mnoho kamarádů a berou mě jako perspektivní "potěr ", tak jsem byl požádán o to, zda -li bych i v "naší muttantské rodině" nepožádal její členy o účast. Pod heslem, čím více amerických vozů, tím lépe.. Prostě tu Klatovskou dáme jako vždy... Důvody proč, se dají nalézt na netu, ale asi nejvíc je tohle video...

https://www.youtube.com/watch?v=zFw5MzIKGpM

Přijedou poslední 4 vojáci..... Musíme jim to dopřát.

Stačí pouze dojet v neděli 8.5.2016, sraz v cca 10:00 na Borskejch polích, parkoviště u OBI / bývalý Carrefour /. Pro kluky z Prahy a středních Čech, malej convoy vyráží v 7.30 od pumpy na kraji v Rudný / ta v pravo na hlavní směrem na Beroun hned za kolejema /

Případné dotazy na sedluhet@gmail.com
Uživatelský avatar
kajajirku
Technical Sergeant
Technical Sergeant
Příspěvky: 78
Registrován: 13 srp 2011 21:33
Bydliště: Horní Slavkov

Re: Convoy of Freedom for Pilsen 2016

Příspěvek od kajajirku »

Tak to já se svým vozem a posadkou asi vstoupím do průvodu, mohu-li? Máš nejake detaily trasy? Je potreba nějakou vstupenku ( pozvánku )
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Convoy of Freedom for Pilsen 2016

Příspěvek od Jack Bery »

Škoda, že to nemám blíž, taky bych se připojil, projet si slavnostní Klatovskou byl vždycky můj sen. Ale když jsem se ještě vozil s kámošem jeho Wildou, bylo to velice komplikované a my z dalekého venkova jsme tam byli považováni za jakési chudé příbuzné a byli jsme poněkud odstrkováni, ne-li přímo diskriminováni. Když jsem si časem udělal známost v místním klubu, zase ortodoxně zakazovali cokoliv poválečného, o MUTTu vůbec nemluvě. Tak jsem tam byl několikrát osobně jako koukač a viděl jsem to na vlastní oči - Klatovskou si mastily kousek za vozy s americkými veterány osmatřicítky všech provedení, občas MUTT, ale co jsem nepochopil - offroadový osmivál CJ 5 neurčité barvy.
Když jsem ho o hodinu později viděl stát na Lochotíně, majitel mi osvětlil, že to je jakási ochranná vazelína, kterou to namazal, aby tu origo červenou barvu zamaskoval. O měsíc později jsem s pánem opět mluvil - na Bahnech. Obrovský Jeep svítil v zářivě červené včetně perfektních chromů. Tak jsem od těch dob s tou Plzní poněkud na rozpacích. Loni tam známého nepustili ani s unikátním válečným americkým pásovým minitransportérem.
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Convoy of Freedom for Pilsen 2016

Příspěvek od Stanles »

Jo hoši je z toho bohužel fraška a pro pár vyvolených dobrá příležitost si namastit svou vlastní a klubovou kapsu. A proč tam mít zajímavý a dobový auta když stačí pár ušmudlanejch jeepů a co bude chybět doplníme muttama....
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Doga
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2015 16:11

Re: Convoy of Freedom for Pilsen 2016

Příspěvek od Doga »

To Stanles: Ahoj, právo na názor ti neberu, ale s tím "maštěním kapes" je to letos mimo... Trochu o tom vím a potvrzuju, že nad vším, co nebylo válečné, to na přehlídky pořádané Bayerem a Kindlem nebylo připuštěno... Dokonce i loni, když jsem tam chtěl jet na 70. výročí, tak mi p. Bayer vystavil stopku... Mohl jsem maximálně tak na na ostrov pod Plazou na bývalé Výstaviště... No a když jsem pak viděl přehlídku, krásně bych se vešel ještě ke dvěma MUTTům před Humvee a Strikery... Dokonce bych byl prý pod přímým velením U.S.ARMY... :-)) To už tu prý taky bylo..:-)) No a Plzeň z rozpočtu jenom na přehlídku uvolnila přes milion Kč. To jen k minulosti... Taky mě to štvalo a řekl jsem si, že nemám zapotřebí se někomu vnucovat...

Jenže pak došlo k těm nechutnostem, včetně T-34 a imaginární bitvy, kterou si vymyslel Kindl.. Důvod - zase šlo totiž o peníze.. Dotaci z radnice... Ona jen ta T -34 něco stojí, že? A to nemluvím o desítkách komparzistů, které si Kindl hodlal najmout... Zdravý rozum a odpor ostatních tomu zabránil... Jenže Plzeň to nejsou jen pánové Kindl s panem Bayerem.. I když p. Bayer sedí v zastupitelstvu..

Letošek pořádá Klub 3. Armády. Za podpory Old Car Rangers a Vehicle clubu WWII z Prahy.. bez podpory radnice, za své... A kvůli těm posledním čtyřem amíkům - veteránům, kteří do Plzně i letos přijedou.. příští rok už tu být nemusí.. Ale jak říkám, každý má právo na svůj názor...
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Convoy of Freedom for Pilsen 2016

Příspěvek od Stanles »

To Doga - každej máme právo na svůj názor, nikomu ho nevnucuju a rád si poslechnu nějáký novinky ze zákulisí jestli se něco posunulo k lepšímu.

Loni byla jediná pozitivní věc na plnzni, že tam končila Czech Fury, bylo aspoň na co koukat.

Ty ostatní věci nemá smysl řešit dále, už to řešilo několikrát a ve finále by si to měl přebrat dotyčný majitel MUTTa, Gazika či Jeepa ze Samuraje jestli mu není hanba jet v dobové koloně.

Vše se dá udělat a domluvit, ale musí se chtít, bohužel jak do toho vstoupí prachy tak jde vše stranou.

Po zkušenostech když jsme nebyli vpuštění s krásnou válečnou technikou do campu, ale jejich kamarádi s muttama ano tak jsem nad plzní zlomil hůl a pojedu rači na menší akci kde to bude o lidech a né o autech.
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Uživatelský avatar
Vaclav
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 55
Registrován: 03 čer 2014 22:00
Bydliště: Praha, Rakovník, Plzeň

Re: Convoy of Freedom for Pilsen 2016

Příspěvek od Vaclav »

Několik m38, m38a1, MUTTů, Humvee atd. je/bylo vždy přirozeným zpestřením plzeňského Convoy of Liberty na Klatovské třídě. Rozumní majitelé této techniky samozřejmě citlivě vnímají, že jsou
pouze doprovodem ww2 techniky a jejich místo je na chvostu konvoje, kde se tradičně prezentuje i současná technika ať už US army nebo AČR. Zároveň se asi těžko stane, že by ww2 technika byla v konvoji přečíslena novější technikou.

Ano, během oslav se v Plzni semtam objeví pár předělávek gazů atp. na jeepa. I to je potřeba
brát v podstatě jako pozitivum, protože přiznejme si, že kdyby se předělávaly naopak jeepy na gaze, byla by situace mnohem katastrofálnější :-D .

Nenechte si proto kazit náladu problémy a lidmi, kteří se nechají spočítat na prstech jedné ruky.

Z Plzně zdraví nezávislý pozorovatel situace,
V.
mutt m151 A2, 1977
gaz 69, 1956
jeep cj 5 RC
RK
2nd Lieutenant
2nd Lieutenant
Příspěvky: 121
Registrován: 13 kvě 2007 16:47
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Convoy of Freedom for Pilsen 2016

Příspěvek od RK »

Máš pravdu !
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Convoy of Freedom for Pilsen 2016

Příspěvek od Jack Bery »

Naskytla se mi příležitost svézt se po Klatovské s Weaselem, bohužel nakonec se nějak podrbal pás, takže se nikam nejede. Moc jsem se těšil jako malý kluk, jako obvykle místo radosti prd. Takže jako náplast nahudruju MUTTa, balím a jedu aspoň do Písku a na Podolák.
Doga
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2015 16:11

Re: Convoy of Freedom for Pilsen 2016

Příspěvek od Doga »

Ahoj... kdo dorazil, ještě jednou díky, Doga

https://www.youtube.com/watch?v=C56MBFTLZX8
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Convoy of Freedom for Pilsen 2016

Příspěvek od bighead »

Pěkná účast,obraz rozmazanej jako prase.
Tohle je taky dobrý:
https://www.youtube.com/watch?v=8yblt9T7qZg
:-D
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Doga
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2015 16:11

Re: Convoy of Freedom for Pilsen 2016

Příspěvek od Doga »

To jo, :-D :-D
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Convoy of Freedom for Pilsen 2016

Příspěvek od Jack Bery »

Takže když se mi nezdařila Plzeň, vyjel jsem si aspoň na Písecké oslavy. V sobotu jsem jsem se ještě byl podívat na Křivonosce. Pojebalo se mi to až cestou domů, ale dojel jsem, i když to vypadalo beznadějně. Tak teď už to snad bude dobré, ale ten filtr musím udělat, zase bude o důvod míň k problémům.
Přílohy
motor Chevrolet 1928.jpg
motor Chevrolet 1928.jpg (96.51 KiB) Zobrazeno 1854 x
Willys 1934.jpg
Willys 1934.jpg (229.08 KiB) Zobrazeno 1854 x
Podolák 2016).jpg
Podolák 2016).jpg (130.61 KiB) Zobrazeno 1854 x
Stíádlec 8.5.16.jpg
Stíádlec 8.5.16.jpg (109.69 KiB) Zobrazeno 1854 x
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Convoy of Freedom for Pilsen 2016

Příspěvek od bighead »

Pěkně dvě Národní technický památky-Podolský železobetonový a Stádlecký řetězový.
https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1dleck%C3%BD_most

No a na těch oslavách za:

a.)Nikdo nebyl
b.)Jsi si splet termín
c.)Spadl Ti foťák z Podolskýho

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Nííc jdu umýt Arvou motor v Muttu,zítra jedu na to Posouzení technického stavu,mám jí koupenou už 6let a ještě jsem se k tomu nedostal. :-D :lol: :-D
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Odpovědět