uniforma

Cetky a tretky - pochlubte se co si kdo pořídil.
Uživatelský avatar
morlor
Major
Major
Příspěvky: 853
Registrován: 09 črc 2009 08:42
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: uniforma

Příspěvek od morlor »

Představ si že mašinka jede dopředu a kouří se jí z komínku. Normálně se vlajka nosí na pravý rukáv hvězdy dopředu a dva palce od vrchu.
Douglas
Captain
Captain
Příspěvky: 247
Registrován: 01 čer 2009 21:50
Bydliště: Plzeň

Re: uniforma

Příspěvek od Douglas »

Morlor má pravdu..akorát od švu to byl už od války jeden palec, co já vím..
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: uniforma

Příspěvek od Jack Bery »

V armyshopu v Budějkách jsem viděl údajně originál blůzy a některé měly cca 2 cm pod ramením švem označení jednotky a teprve pod ním vlajku, některé to měly naopak (konkrétně pískové). Prodavač říkal, že ten druhý případ je podle novějšího předpisu. Osobně si myslím, že to je ptákovina, může mi to někdo znalý věci objasnit?
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: uniforma

Příspěvek od Jack Bery »

Teď jsem si teprve všimnul, že na 1. straně to má na fotce voják Burton zřejmě podle novějšího předpisu - vlajku nahoře (taky má digitály), jen ta vzdálenost od švu není ani palec, ani 2, ale dle mého odhadu tak 4.
Uživatelský avatar
Ďáblos
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 44
Registrován: 20 lis 2013 16:42

Re: uniforma

Příspěvek od Ďáblos »

Tak jsem trochu pátral na internetu a s tím směrem našití us vlajky na uniformu je to tak, jak psal morlor, hvězdama dopředu. Našel jsem o tom nějakej článek, kterej se odvolává na armádní nařízení 670-1.

Army Regulation 670-1, "Wear and Appearance of Army Uniforms and Insignia," updated most recently September 5, 2003, addresses explicitly the proper and lawful placement of the U.S. flag patch on the Army uniform.

The regulation states that when authorized for application to the proper uniform the American flag patch is to be worn, right or left shoulder, so that "the star field faces forward, or to the flag's own right. When worn in this manner, the flag is facing to the observer's right, and gives the effect of the flag flying in the breeze as the wearer moves forward. The appropriate replica for the right shoulder sleeve is identified as the 'reverse side flag'.

Je tam psaný, že ten předpis byl aktualizovanej v září 2003, takže otázka, od které doby se to tak používá, zatím zůstává nezodpovězená. Snad to objasní ten ex-ranger od Pepeho.
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: uniforma

Příspěvek od Jack Bery »

Už máte někdo nějaké novější informace o provedení nášivek? Co je tedy správně?
Přílohy
uniforma 2.jpg
uniforma 2.jpg (447.58 KiB) Zobrazeno 2749 x
uniforma 1.jpg
uniforma 1.jpg (90.01 KiB) Zobrazeno 2749 x
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: uniforma

Příspěvek od bighead »

:smile:
Přílohy
478267-top_foto1-1dv2s.jpg
478267-top_foto1-1dv2s.jpg (29.34 KiB) Zobrazeno 2722 x
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Odpovědět