PRC - 6

Cetky a tretky - pochlubte se co si kdo pořídil.
Odpovědět
Uživatelský avatar
M151
Admin
Příspěvky: 1777
Registrován: 11 kvě 2007 21:59
Kontaktovat uživatele:

PRC - 6

Příspěvek od M151 »

Takže už delší dobu se mi doma válela prcina neboli "banán", a to i se sluchátkem, který ale k provozu neni vůbec potřeba. Dneska se mi jí podařilo rozchodit a spojit se s RF-10 kterou jsem dostal od clena RK. Vše funguje jak má! Moje prcina běhá na frekvenci 46,7Mhz a RFko se dá smozřejmě nastavit.

Vysílačky PRC-6 maji fixně danou frekvenci vyjímatelnym krystalem. Mě se povedlo sehnat verzi od výrobce Telemit která je plně osazená tranzistorama místo elektronek. Tím pádem odpadá voprc s příšernym napájenim 4x různym napětím:
90 V, 45 V, 4.5 V a 1.5 V. který je potřeba právě k napájení těch archaickejch elektronek. Tahle tranzistorovaná verze je napájená 2x článkama suchejch baterií (asi NiMh? Nevim, nerozebíral jsem je) o napětí 15.6V. Kapacita neni na baterkách uvedená. Konektor to má jako devítivoltová baterka. Ty baterky sou zapojený paralelně. Vysílačka má odběr při poslouchání cca 30mA a při vysílání skoro 500mA. Zkušel jsem na regulovatelnym zdroji snižovat napětí, a vysílačka maká i při 10V. Koupil jsem modelářskou 12V olověnou baterku o kapacitě 1.2 Ah která se vejde do místa po těhle článcích a je to bez problému, a nabíjet se to dá klasickou nabíječkou na olověný akumulátory. Při tomhle odběru by mi to mělo vydržet cca hoďku a půl vysílání.

Už se těším až to provětrám někde v terénu.

:mrgreen:
Přílohy
Zavřenej kryt vršku
Zavřenej kryt vršku
a550_1.jpg (18.25 KiB) Zobrazeno 4554 x
Otevřenej kryt vršku
Otevřenej kryt vršku
a891_1.jpg (21.53 KiB) Zobrazeno 4553 x
prc6_drawing.jpg
prc6_drawing.jpg (32.81 KiB) Zobrazeno 4553 x
prc6-6_demo-b3.jpg
prc6-6_demo-b3.jpg (49.22 KiB) Zobrazeno 4553 x
prc6_demo.jpg
prc6_demo.jpg (33.42 KiB) Zobrazeno 4563 x
In MUTT we trust!
Chalín
Major
Major
Příspěvky: 310
Registrován: 14 kvě 2007 12:22
Bydliště: BEROUN
Kontaktovat uživatele:

Re: PRC - 6

Příspěvek od Chalín »

Kámo ta by mě taky zajímala.Je nějaká možnost jí pořešit?
Uživatelský avatar
M151
Admin
Příspěvky: 1777
Registrován: 11 kvě 2007 21:59
Kontaktovat uživatele:

Re: PRC - 6

Příspěvek od M151 »

Jo dá se koupit. Na ebayi nebo třeba tady: http://www.milradio.com/For%20Sale.htm

V USA se tenhle typ blbě schnání protože všechny tyhle tranzistorovaný vysílačky šly na export. Ta co mám je z Řecka. Jediný co mě sere že na ní jsou řecký štítky místo anglickejch, ale už sem si koupil reprodukovaný anglický štítky. Ty bys chtěl jen jednu? Škoda, já už mam objednanou druhou. Jde o to aby pár měl krystal na stejný frekvenci. Naštěstí se krystaly o ruznejch frekveních daj bez problémů za hubičku sehnat. A jen ho vytáhneš a do patice vložíš novej. Olověnej akumulátor stojí 400,- a nabíječka 300,-.
Teoreticky by to šlo nabíjet i klasickou baterkou z auta, (dá se koupit i redukce z 24 na 12V) ale nevim jestli by poměrně vysokej nabíjecí proud tu baterku nezničil, nebo podtatně nezkrátil její životnost.
In MUTT we trust!
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: PRC - 6

Příspěvek od Pedro »

M151 píše:Jo dá se koupit. Na ebayi nebo třeba tady: http://www.milradio.com/For%20Sale.htm
To je zajímavé, že spíš než příslušnost k armádě oceňují kvalitu a RF-10 mají 4x dražší než PRC-6... :)
Uživatelský avatar
M151
Admin
Příspěvky: 1777
Registrován: 11 kvě 2007 21:59
Kontaktovat uživatele:

Re: PRC - 6

Příspěvek od M151 »

No ta cena toho erefka je fakt trochu přestřelená. :fuck:
To je zajímavé, že spíš než příslušnost k armádě oceňují kvalitu ...
Kde?
In MUTT we trust!
Odpovědět