Tankistická bunda

Cetky a tretky - pochlubte se co si kdo pořídil.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Tankistická bunda

Příspěvek od Milan »

Nevíte do kdy se používala ve výstroji tahle bunda? Mě se hrozně líbí a vypadám v ní sexy :P Trochu mi trápí, že asi na Mutta není košér :| Našel jsem o ní na netu spoustu povídání ale do kdy byla ve výstroji jsem nenašel.
Přílohy
tankbunda.JPG
tankbunda.JPG (74.56 KiB) Zobrazeno 4227 x
USMC

Re: Tankistická bunda

Příspěvek od USMC »

Klidně vychladni, skončila v Koreji, tedy tenhle první typ M41 Tanker Jacket v pískové barvě se později vyráběl i v zelené poplin verzi, než ho v cca 54 roce zrušili a nahradili klasickou polní uniformou. Tu pak nahradil nový model CVC uniforem "Combat Vehicle Crewman", které byly již nehořlavé a uzpůsobené záchraně lidí z techniky (trhací límec apod.). S tím se vyměniliy i helmy a tento systém se již používal nejen pro tanky, ale celkově do veškeré obrněné techniky.
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Tankistická bunda

Příspěvek od Milan »

Já našel toto: "The Tanker Jacket was worn from early in World War II until the uniform standardization of 1979." na odkaze: http://www.olive-drab.com/od_soldiers_c ... winter.php píšou tam toho hodně, věrohodnost je samozřejmě diskutabilní u jakékoliv informace.... Resp. novou výbavu měli ti v akci, ti co zametali dvůr asi nosili starší věci. Tak to bylo v každé armádě.

Kdybys viděl jak mi slušela (teda mě v podstatě sluší všechno, že??) :D
Odpovědět