Zdravím

Pro nové členy - zde se můžete v krátkosti představit ostatním členům fóra.
Uživatelský avatar
Ďáblos
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 44
Registrován: 20 lis 2013 16:42

Zdravím

Příspěvek od Ďáblos »

Zdravím všechny. Jmenuju se Pavel, je mi 32 a pocházím ze Šumperka. Na Vánoce jsem si udělal radost a koupil jsem mutta. Snad se mi podaří dát foto. Bohužel nejsem tak zručnej, abych si troufnul na renovaci, tak přenechávám zkušenějším. Snad to tady nikomu nebude vadit, protože v létě na srazu ve Zvoli mi jeden ortodoxní jeepař řekl, že kdo si auto nezrenovoval sám, s tím se žádnej veteránista nebaví. Tak to je asi zatím všechno, mějte se a ať to v Novým roce jezdí.
Přílohy
1.jpg
1.jpg (252.73 KiB) Zobrazeno 4411 x
2.jpg
2.jpg (221.95 KiB) Zobrazeno 4411 x
3.jpg
3.jpg (224.61 KiB) Zobrazeno 4411 x
Uživatelský avatar
Laki
Major
Major
Příspěvky: 975
Registrován: 26 kvě 2008 18:05
Bydliště: Chrudimsko

Re: Zdravím

Příspěvek od Laki »

to jsou jen keci :wink: je potřeba hlavně jezdit
macha
Major
Major
Příspěvky: 447
Registrován: 01 úno 2008 23:10
Bydliště: příbram

Re: Zdravím

Příspěvek od macha »

Jak píše Laki. Moudra některých lidí jsou opravdu k smíchu. Dle mého odhadu strašně málo lidí si veterána zrestaurovalo vlastníma rukama. Kdyby to tak bylo jezdilo by jich strašně málo. Ti co mají daleko šikovnější ruce a renovacemi se živí by umřeli hladem :lol: :lol: :lol: .
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím

Příspěvek od Stanles »

Tak Tě tu vítám mezi náma, dneska jsem zrovna koukal na to tvoje auto, nebo lépe řečeno jen na kastli :mrgreen:
Za dlouhou dobu opravdu hodně slušný auto musím říct, koupil si fakt moc dobře.
Líp si asi koupit nemohl.

PS: na ty kecy kašli jak už tu bylo řečeno. Je to o lidech a né o tom jestli sis auto udělal nebo Ti to někdo dělal.

Těším se na další foto ( i když občas se u Honzi stavím a budu to sledovat osobně :cool: ).

Určitě budem všeci rádi zde na foru když si založíš topic v renovacích a když budeš potřebovat radu tak písni.
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Uživatelský avatar
M151
Admin
Příspěvky: 1777
Registrován: 11 kvě 2007 21:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím

Příspěvek od M151 »

Ahoj, vítej! To jsi asi narazil na nějakýho vocasa - co je mu vůbec do toho co kdo komu renovuje a nebo co si kdo dělá a jak. Asi má doma rafinérku a vyrábí si i benzín. Ať to máš co nejdříve v cajku a frčíš!
In MUTT we trust!
Uživatelský avatar
Ďáblos
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 44
Registrován: 20 lis 2013 16:42

Re: Zdravím

Příspěvek od Ďáblos »

to M151: Jen pro doplnění píšu, že podle toho ocasa nemá mutt žádnou historickou hodnotu.


to Stanles:

Těším se na další foto ( i když občas se u Honzi stavím a budu to sledovat osobně :cool: ).


Jen je hezky kontroluj. Nezávislej pozorovatel se vždycky hodí :smile: .
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Zdravím

Příspěvek od bighead »

Jo, tyhle ortodoxní fanatici jsou fakt nejlepší,to byl jistě nějakej Wíllyskář a udělal si ho sám ze Samuraje,kretén...
Ať Ti to co nejdřív jezdí :mrgreen:
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Zdravím

Příspěvek od Jack Bery »

Já jsem si taky auto musel nechat udělat a necítím se kvůli tomu nějak méněcenný, hlavně když mám čím jezdit. S tou historickou hodnotou to taky neřeším, zaslechl jsem i názor, že MUTTů bylo vyrobeno daleko míň než Willysů a že se třeba za 50 let situace obrátí. Podle mně jde hlavně o to mít z auta radost a užít si s ním, na značce nezáleží.
Tak ať máš toho řeka co nejdřív pohromadě a hodně šťastných kilometrů.
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Zdravím

Příspěvek od Pedro »

Ďáblos píše:...kdo si auto nezrenovoval sám, s tím se žádnej veteránista nebaví...
Laki píše:...je potřeba hlavně jezdit
Tohle jsou věci, které budou asi veteránisty dělit věčně. :smile:
Náš předseda testační komise, starý to pán, který je veteránistou od doby, kdy Mutty ještě nebyly ve službě, vždycky říká: "Proč pořád všichni chcete co nejrychleji značky a musíte někam jezdit? Dřív žádné značky nebyly a jak se panečku dávala technika dohromady. Pak byly po dlouhých bojích dvoje převozky na klub a vybíralo se, kdo pojede na sraz, aby jak se patří reprezentoval. Bylo to o sběratelství, o nadšení pro techniku, o zručnosti a o navracení původní krásy a funkce, přičemž kdo to dokázal líp, byl král. Dneska je to akorát o tom, že si každý blbec, který neumí než točit volantem, chce koupit něco aspoň jakžtakž starého a nezajímá ho nic jiného, než honem honem někam jet."
Dřív jsem mu nerozuměl, ale čím dál víc ho, hlavně tváří v tvář tomu, co se v posledních letech kolem veteránů děje, a tím, že jsem se postupně propracoval od moderních aut, jako je Mutt, ke starším kouskům, chápu.
Už vím, že to nemusí být vždy tak, že stačí zvednout telefon a poštou přijde vše, co chci. Že často nejde špatný díl vyměnit za nový, protože prostě žádný jiný není a nebude. Že jet na výlet nemusí znamenat, že přijdu akorát místo k Oktávce k něčemu trochu staršímu, ale prostě taky jen sednu, nastartuju, dojedu kamkoli potřebuju a zase to pak doma šoupnu do garáže. A příště znovu a znovu. A když náhodou něco zlobí, tak opravit to je vlastně jednodušší než u té Oktávky a zase to bude dlouho sloužit.
A až to auto dojebu do mrtva, tak žádný problém. Koupím nějaké jiné nebo místo veteránismu půjdu jezdit na koni nebo dělat kynologii, protože kůň a pes jsou taky zajímaví... :idea:

Je jasné, že člověk nemusí umět všechno a kvůli jednomu autu si nezařídí motorárnu, klempírnu a lakovnu, nicméně u Mutta na 90% práce vystačíš ze selským rozumem, elementární zručností a znalostmi a s běžnou golou, pár kleštěmi, klíči, šroubováky a dalším naprosto běžným nářadím, tak proč si to neudělat sám?
Jestli někam pojedeš Muttem nebo Favoritem, technicky v tom není prakticky žádný rozdíl. Jsou to jen jinak naohýbané plechy a jinak v tom fouká. Jestli ale pojedeš v něčem, co sis sám sešrouboval a víš přesně, jak to funguje, tak je to přece úplně něco jiného než když si to jen tupě koupíš a servisuješ to u nějakého mechanika. A nebudeš potřebovat se ani nikde prsit, jezdit se každý týden někam předvádět a navíc si budeš vážit toho, že je to Tvoje práce a nebudeš si jí zbytečně ničit. Kór třeba tím, že jí v montérkách té správné armády propereš za barákem bahnitou louží, abyses ukázal kolegům opilcům.

A o tom ten opravdový veteránismus podle mě je. Ne o opotřebovávání až huntování vybraného starého auta, ale o užívání si (což zdaleka nemusí být nutně jízda) techniky dob minulých s cílem ji zachovat budoucím generacím.
Uživatelský avatar
Ďáblos
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 44
Registrován: 20 lis 2013 16:42

Re: Zdravím

Příspěvek od Ďáblos »

Pedro,

asi Ti rozumím, co chceš naznačit. Ale ne každej, kdo si nechá auto udělat, musí být nutně blbec a lempl, kterej nic nezvládne. Máš pravdu, že poslední dobou se díky dostupnosti techniky vyrojila individua, kteří veterána mají, protože tatínek podnikatel na konci roku nestihl utopit firemní peníze a mladýmu koupil to vojenský auto, o kterým mu minulej týden říkal. To ale neznamená, že takoví jsou všichni. Spousta lidí se ke kroku, pořídit si veterána, propracovalo až po nějaké době, kdy se mezi veteránisty pohybovali. A jestli si koupili auto hotový nebo si ho dělali sami, pořídili si ho proto, protože prostě zjistili, že je to o té pohodě a o životním stylu, kterej k tomu patří. Chápej teda, že pořízení mutta pro mě není jen tupá koupě něčeho, co vypadá víc vojensky než favorit a s čím se můžu pochlubit před opilými kamarády a vykrosit s tím ty největší kurevstva.

Psal jsi, že na mutta stačí gola, pár kleští, trocha šikovnosti a zdravej selskej rozum. Já jsem si tím svým spočítal, že když si mutta budu dělat sám, tak se s ním budu tak trápit, že nakonec místo auta pro radost bude jen nedokončený cosi, co už nikdy v životě nechci vidět. O tovíc si toho svýho auta budu vážit. Tím taky shrnuju svůj názor na tuhle debatu: Je jedno jestli je něco vlastnoručně vyrobený, koupený a nebo darovaný. Vždycky je to o tom, co má člověk v hlavě a jak se k tomu postaví.

Takže nic ve zlým, přeju Ti hodně kilometrů (majlí) v tomhle roce a ať potkáváš co nejmíň rádobyveteránistů :smile:
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Zdravím

Příspěvek od Pedro »

Ďáblos píše:Pedro,

asi Ti rozumím, co chceš naznačit. Ale ne každej, kdo si nechá auto udělat, musí být nutně blbec a lempl, kterej nic nezvládne. Máš pravdu, že poslední dobou se díky dostupnosti techniky vyrojila individua, kteří veterána mají, protože tatínek podnikatel na konci roku nestihl utopit firemní peníze a mladýmu koupil to vojenský auto, o kterým mu minulej týden říkal. To ale neznamená, že takoví jsou všichni. Spousta lidí se ke kroku, pořídit si veterána, propracovalo až po nějaké době, kdy se mezi veteránisty pohybovali. A jestli si koupili auto hotový nebo si ho dělali sami, pořídili si ho proto, protože prostě zjistili, že je to o té pohodě a o životním stylu, kterej k tomu patří. Chápej teda, že pořízení mutta pro mě není jen tupá koupě něčeho, co vypadá víc vojensky než favorit a s čím se můžu pochlubit před opilými kamarády a vykrosit s tím ty největší kurevstva.

Psal jsi, že na mutta stačí gola, pár kleští, trocha šikovnosti a zdravej selskej rozum. Já jsem si tím svým spočítal, že když si mutta budu dělat sám, tak se s ním budu tak trápit, že nakonec místo auta pro radost bude jen nedokončený cosi, co už nikdy v životě nechci vidět. O tovíc si toho svýho auta budu vážit. Tím taky shrnuju svůj názor na tuhle debatu: Je jedno jestli je něco vlastnoručně vyrobený, koupený a nebo darovaný. Vždycky je to o tom, co má člověk v hlavě a jak se k tomu postaví.

Takže nic ve zlým, přeju Ti hodně kilometrů (majlí) v tomhle roce a ať potkáváš co nejmíň rádobyveteránistů :smile:
Máš pravdu, že ne každý, kdo si auto nechá udělat je blbec a lempl.
Je doba, že spousta lidí vydělá za stejnou dobu, co by strávila na opravě, tolik, že si můžou pořídit aut pět. Stejně tak určitě není od věci správně odhadnout své možnosti a umět si říct, že než bych projekt dokončil, šroubováky bych vzteky zašlapal do bahna a golu vyházel za plot. :smile:

Pokud si auta budeš vážit a chovat se k němu s tou "pohodou a životním stylem, který k tomu patří", tak i když si myslím, že je velký rozdíl mezi tím, co koupíš a co vybuduješ vlastními silami, nikdo s tím určitě nebude mít problém. Já spíš reagoval na to, jak se tu rozjela debata opačným stylem - o ocasech a ortodoxních fanaticích.
Uživatelský avatar
Ďáblos
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 44
Registrován: 20 lis 2013 16:42

Re: Zdravím

Příspěvek od Ďáblos »

Jo, ta debata je celkem zbytečná, ale každej má právo na názor. Já osobně nemám rád, když se v okruhu lidí, kteří mají společnej zájem, začne škatulkovat. Pokud se někde na srazu potkám s týpkem, kterej přijede s německou technikou, tak je nesmysl ho zařadit jako pitomce jen proto, že nemá nic společnýho s US ARMY. Stejně tak mi přijde divný rozlišovat, kdo jak ke svýmu autu přišel (pokud ho neukrad). Myslet si můžu co chci, ale nebudu přesvědčovat nikoho, koho navíc ještě neznám, že s koupeným autem si na srazu neškrtne. Doufám, že se tato nevraživost mezi kupci a samodomorenovátory, bude vyskytovat čímdál míň :smile: .

Hawg
Saddam
Major
Major
Příspěvky: 360
Registrován: 10 čer 2008 15:44

Re: Zdravím

Příspěvek od Saddam »

tak jsem koukal na ty obrázky co sis to koupil a byl sis pro to v Třebíči byl jsem se na to v létě mrknout jestli bych to jen tak někdy nedal dohromady ale bohužel pořídil sis fakt moc práce jestli si nikdy nic podobnýho nedělal tak se z toho posereš protože je to už napadený řekem a rezí a to dost jinak mnoho štěstí s tou prací máš to na dlouho
Mutt mit uns
Uživatelský avatar
Vaclav
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 55
Registrován: 03 čer 2014 22:00
Bydliště: Praha, Rakovník, Plzeň

Re: Zdravím

Příspěvek od Vaclav »

Podle fotek koukám, že máme mutta ze stejného dvorečku. Tak ať to máš co nejrychleji hotové a dobře to jezdí!
mutt m151 A2, 1977
gaz 69, 1956
jeep cj 5 RC
Uživatelský avatar
Ďáblos
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 44
Registrován: 20 lis 2013 16:42

Re: Zdravím

Příspěvek od Ďáblos »

Jo jo, soudíš správně, máme mutty ze stejné stáje. Viděl jsem fotky z renovace Tvýho novýho mazlíka a je na něm odvedenej kus poctivé práce. Hádám, že Ti tam ten druhej rozdělanej mutt neušel, tak asi tušíš, čí bude.
Odpovědět