zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Volný styl.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od Pedro »

Zní to dobře, ale dle mého je to tedy spíš především o osobní statečnosti nprap.Dvořáka, že to takto lidsky zformuloval.

Navíc odstavec
Pochopitelně, pokud nejsou jinak dále upraveny pro vojenské účely ve smyslu vyhl.
MPO č. 407/2013 Sb. (např. zvýšená balistická ochrana – pancéřování). Pokud je u
vozidla KdF 82 nainstalován lodní šroub, jedná se o BM.
nás víceméně vrací zpět na začátek, protože zdaleka nejen pancéřování je mezi vyjmenovanými úpravami. :(

PS: Viděl někdo z Vás někdy KdF 82 s nainstalovaným lodním šroubem? :cool: To by byl BM jako fík... :lol: :lol: :lol:
Céčko
Private 1st class
Private 1st class
Příspěvky: 9
Registrován: 28 zář 2011 06:25

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od Céčko »

Tohle je docela důležité a zcela jasné, rozeslal to kamarád jako odpověď z MPO na přímý dotaz. Dobrá práce, díky mu za to!
Možná už to taky máte.
P.S.
Připomínám, že MPO je iniciátorem a gestorem vyhlášky..., takže odpověď přímo od zdroje.
Přílohy
STANOVISKO MPO K 407-2013.pdf
(41.03 KiB) Staženo 133 x
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od bighead »

Hoši,hoši, :-D je mi jasné,že tonoucí se každého stébla chytá,ale jak Pedro správně citoval nprap.Dvořáka:
Pochopitelně, pokud nejsou jinak dále upraveny pro vojenské účely ve smyslu vyhl.
MPO č. 407/2013 Sb. (např. zvýšená balistická ochrana – pancéřování). Pokud je u
vozidla KdF 82 nainstalován lodní šroub, jedná se o BM.

a dále Pedro napsal:nás víceméně vrací zpět na začátek, protože zdaleka nejen pancéřování je mezi vyjmenovanými úpravami. :(

Přiznejme si už kurňa,že pokud nesundáme brodící sadu,spadáme do skupiny 4 a Laki s lafetkou to má automaticky.
A to ještě nevíme,zda to sundání brodičky bude stačit...
Jasně přece vidíte,že má smůlu i Schwimmwagen(nprap.Dvořákem označený jako Kdf 82) :-D , starej 75 let,veškerý vozidla s dofukama,takže čistej u mě doma je jen UAZ a starý dobrý ARO M 461 :-D
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od Jack Bery »

Já jsem to pochopil tak, že schwimwagen má smůlu pouze s vrtulí. Brodící sadu tam neřeší, což je myslím na místě, když vidím u nás na pískovně ty offrouďáky s Patrolama, Defíkama atd., které mají brodičku určitě daleko účinnější než MUTT, u kterého by se tedy nemusela posuzovat jako speciální vojenská úprava. Myslím, že ten výklad liberecké Policie je správný a mělo by se postupovat podle něj.
Venco, trošku mi připadáš jako ti lidé, co po zavedení max. 50 km/h ve městech začali jezdit 40, nebuďme papežštější než papež.
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od bighead »

Bery-A ty znáš Schwimmwagena bez vrtule? :-D takovej je nekompletní a majitel jistě vrtuli shání.
Brodící sadu tam řešit nemusí,když je v zákoně napsáno:
c) obojživelná vozidla a vozidla schopná hlubokého brodění
tak je to snad jasný...
Nevím co sem pleteš Patroly a Defíky,ten zákon je o vojenských vozidlech.
Víš, já mám rád,když se mluví na rovinu a když je něco takhle jasný,tak nemám potřebu mlžit a kamuflovat a nazývej si to jak chceš... :-D
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od Jack Bery »

1. Na sraz do Týna každoročně jezdí 1 nebo 2 KDF, vrtuli nemá žádný.
2. Myslel jsem tím, že obdobná brodící sada se používá i na M 38, 38 A1 a viděl jsem ji i na MB (tam ale jen na dobové fotce). Defendry a možná i Patroly jsou též vojenská vozidla stejně jako MUTT je třeba i hasičské. Ten liberecký policajt to píše jasně:
"2. Vojenské osobní terénní automobily GAZ 69, ARO M 461, UAZ 469, UAZ 452, KdF 82, Ford Mutt a Jeep Willys 3 s držáky nebo úchyty sloužícími pouze pro uchycení odložených ručních, osobních zbraní posádky vozidla při jejím převozu, nejsou BM. Pochopitelně, pokud nejsou jinak dále upraveny pro vojenské účely ve smyslu vyhl. MPO č. 407/2013 Sb. (např. zvýšená balistická ochrana – pancéřování)."
Pokud vím, vůz jinak dále upravený pro vojenské účely nemám, takže mně ani ostatních džípařů a muťáků by se to tedy týkat nemělo, až na ty lafetky.
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od bighead »

Bery-na sraz do Týna zřejmě jezdí Kdf 82,ten samozřejmě vrtuli nemá,máš v tom trochu hockey.
Ano, pokud nejsou dále upraveny-jako UAZ,ten není schopen hlubokého brodění,ale Mutt ano a je jedno, jestli je to tak i v reálu,byl prostě zkonstruován tak, aby mohl absolvovat s přidanou brodící sadou hluboké brodění,jak už jsem psal,zbývá jen šance,že by stačilo jí sundat,ale jistota to podle mě není.
Věř si čemu chceš,ale je třeba pracovat s fakty. :mrgreen:
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Uživatelský avatar
Laki
Major
Major
Příspěvky: 975
Registrován: 26 kvě 2008 18:05
Bydliště: Chrudimsko

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od Laki »

no a co je za problém v registraci ? Nikdo z vás to auto neparkuje na ulici,takže zabezpečení kategorie 4 je dostačující zamčeným plotem a jednou za čas ti zavolaj policajti,objednaj se na návštěvu,kouknou jestli tu danou věc máš a je hotovo,vždyť to samý je i se zbrojákem,tak vo co de ?
Kubass
Private 1st class
Private 1st class
Příspěvky: 12
Registrován: 31 pro 2013 14:04

zákon o ragistraci

Příspěvek od Kubass »

Chci se zeptat, jestli někdo řešil ten nový zákon o registraci?????????????
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: zákon o ragistraci

Příspěvek od Stanles »

Kubass píše:Chci se zeptat, jestli někdo řešil ten nový zákon o registraci?????????????

Přesunul jsem to sem, je tu 5 stran o téhle pitomosti.
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od bighead »

Laki-už to tu bylo psaný,v registraci problém není,budeš se moct pochlubit kámošům v hospodě další průkazkou,ale asi si vůbec neuvědomuješ,že když se z Tvého miláčka stal bezpečnostní materiál,tak je defacto spoluvlastníkem stát a nemůžeš si být jistý,jestli za 2 roky vlastnictví bezp.mat. nezakážou,bude to na hraně jako se zbraněma,vždyť to tu už psal i Chalín.
Kategorie 4 je dostačující zamčeným plotem?!To si děláš schválně kozy,nebo to myslíš vážně?
Kdyžtak nakup pro ty benga nějaký chlebíčky a pivka,myslím,že menší raut se ti bude hodit :-D :-D :-D

Stando-tak promiň,že jsme Ti to tu zasrali 5-ti stránkama o pitomosti,která není důležitá a topic Uhodni auto zeje prázdnotou.
Sem je fakt lepší nic nepsat,je to jen ztráta času.
:mob:
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od Stanles »

bighead píše: Stando-tak promiň,že jsme Ti to tu zasrali 5-ti stránkama o pitomosti,která není důležitá a topic Uhodni auto zeje prázdnotou.
Sem je fakt lepší nic nepsat,je to jen ztráta času.
:mob:

V pohodě, je to zajímavý čtení a jsme nejen rád, že se tu rozpoutala smyslu plná diskuze o něčem co má smysl a každej se kladně zapojil.

K tématu, nikdo nic pořádně neví. V pondělí chci napsat u nás na policajty a su zvědavej co mi bude odpovězeno.
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od Jack Bery »

Dostal se mi do ruky kvalifikovaný rozbor zákona č.229/2013 Sb. Tento rozbor zpracoval podepsaný pan Zd. Chalupa, jenž je osobou kvalifikovanou, pracující v judikatuře.
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od bighead »

Pan Chalupa to napsal na výbornou,nevěřící Tomášové se tam můžou dočíst i o brodící sadě,ale závěr mě moc nepotěšil,pomoct si máme sami,já ale žádnýho svýho šmejda nevolil,takže je poměrně jasné,že se nezmění nic,jen kdyby se sáhlo na zbraně třeba myslivcům,to by bylo jiný čoro moro :-D
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od Jack Bery »

Právě se vracím z hradu, pardon, z Policie ČR - Oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Územního odboru Jindřichův Hradec. Dle vyjádření pracovníků tohoto odboru se Předpis č. 229/2013 Sb. Zákon o nakládání s některými věcmi využitelnými k obranným a bezpečnostním účelům na území České republiky (zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem) ze dne 20.06.2013 na nás - majitele jeepů, MUTTů atd. - nevztahuje, tedy s vyjímkou těch, co tam mají lafetu či podobné zařízení sloužící k uchycení zbraně pro střelbu, nikoli pouze pro přepravu. Když jsem zmínil brodící sadu, mávli rukou, že ta jim také nikterak nevadí. Takže netřeba se plašit. Jen mě trochu zarazilo, že když jsem se jim snažil vysvětlit, co mám za vozidlo, přerušili mě se slovy: "Nebojte se, my o vás víme."
Odpovědět