zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Volný styl.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od bighead »

Jacku, to je sice hezký,že v Hradci mávli rukou,ale já bych to chtěl od nich písemně,že Mutta a UAZa registrovat nemusím,jinde totiž mávnout rukou nemusí,četls to přece z tý zprávy od toho Chalupy-ten tam podle výkladu zákona zařadil všechny voj.vozidla a to je snad člověk, kterej se v tom jejich slovíčkaření vyzná,rozhodně víc věřím jemu, než těm dvoum z Hradce.
Ty z toho byli tenkrát div živi,když jsem tam jako jedinej z okresu registroval BRDa.
A že o tobě ví?No to sou teda borci,že si to dokážou vyjet z databáze,to by jeden nečekal.
:mob:
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od Stanles »

Už se tady v tom trochu ztrácím tak mě ukamenujte jesi se to už řešilo, ale co když se dostanu do situace, že bude provedena registrace na majitele vozu a mě zajímá zda stím může jet druhá osoba co registrovaná není ??? Jde v podstatě o půjčovaní vozů atd...
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od bighead »

Zajímavá otázka,ono totiž bezp.mat. a jeho zabezpečení koliduje s provozováním hist.vozidla,jak Chalupa trefně píše,kolona staví u knajpy,a než jdete na oběd,tak hoši vypustit palivo,vyndat svíčky a palce a jdeme na guláš,jestli po novu ,když s tím pojedeš,budeš muset mít ten průkaz taky s sebou a když tam bude jiný jméno,no těžko říct,je to celý zhovadilost 1.třídy :drive:
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Douglas
Captain
Captain
Příspěvky: 247
Registrován: 01 čer 2009 21:50
Bydliště: Plzeň

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od Douglas »

Stanles píše:Už se tady v tom trochu ztrácím tak mě ukamenujte jesi se to už řešilo, ale co když se dostanu do situace, že bude provedena registrace na majitele vozu a mě zajímá zda stím může jet druhá osoba co registrovaná není ??? Jde v podstatě o půjčovaní vozů atd...
Stando nemůže. Zákon mluví jasně - i když v tomhle případě spíš nejasně, ale - potřebuješ registraci pro nakládání s bezpečnostním materiálem, což znamená VĚŠKERÉ nakládání, čili i OPRAVY a ŘÍZENÍ. Registraci si můžeš udělat, i když žádný auto nemáš, to není podmínka něco vlastnit. Ale ten kdo tobě půjčí věc, která je BM, (a nemusí to být mimochodem nutně auto, ale v tomhle případě se o autech bavíme) a ty nebudeš mít registraci, tak máš průser ty, jakožto neregistrovaná osoba, i vlastník, neboli člověk, kterej tu věc nebo auto má na sebe psaný. V podstatě jako když osoba se zbrojákem půjčí svou zbraň na nošení někomu, kdo zbroják nemá..
Douglas
Captain
Captain
Příspěvky: 247
Registrován: 01 čer 2009 21:50
Bydliště: Plzeň

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od Douglas »

Jack Bery píše:Právě se vracím z hradu, pardon, z Policie ČR - Oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Územního odboru Jindřichův Hradec. Dle vyjádření pracovníků tohoto odboru se Předpis č. 229/2013 Sb. Zákon o nakládání s některými věcmi využitelnými k obranným a bezpečnostním účelům na území České republiky (zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem) ze dne 20.06.2013 na nás - majitele jeepů, MUTTů atd. - nevztahuje, tedy s vyjímkou těch, co tam mají lafetu či podobné zařízení sloužící k uchycení zbraně pro střelbu, nikoli pouze pro přepravu. Když jsem zmínil brodící sadu, mávli rukou, že ta jim také nikterak nevadí. Takže netřeba se plašit. Jen mě trochu zarazilo, že když jsem se jim snažil vysvětlit, co mám za vozidlo, přerušili mě se slovy: "Nebojte se, my o vás víme."
Jacku, to že jim nikterak nevadí vůbec nic neznamená..na hubu ti řeknou hodně věcí, ale k tomuhle debilnímu zákonu nemá nikdo ani prováděcí předpis, takže nikdo neví, co vlastně chtít..ale Mutt jak tady spousta lidí řekla je auto schopný hlubokýho brodění, tudíž tam bez debat spadá - samozřejmě jen ten s brodící sadou. A pokud to pánovi, co sedí někde za stolem nevadí, tak se ho zkus zeptat, jestli ti na to dá papír..představ si, že vyrazíš za hranice vašeho okresu a tam se na to cizí policajt bude koukat jinak..průser je hned na světě a rozhodně ho nebude zajímat, co ti kde kdo řekl...
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od Jack Bery »

Asi máte pravdu, nicméně počkám, co mi řeknou na schůzi klubu, kde by měly být aktuální informace z kompetentních míst. Pokud by řešení nebylo jasné, půjdu na policii znovu a budu to chtít písemně.
george
Major
Major
Příspěvky: 374
Registrován: 16 dub 2009 15:46

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od george »

Zdravím po delší době, mám novinku, mne už jdou poliši v úterý zkontrolovat, jak mám vše zabezpečené a uložené. Jsem velmi zvědavý jak to bude probíhat. Jo a taky se vrátil náš Martin z KVH BRNO a má tam kámoše co vlasní německé 2.v. kolo s držákem na panzerfaust (nevím jak se to píše) a taky mu říkali, že spadá do bezpečnostního materiálu. :-D :-D :-D :-D
Tak to jsem se pobavil, to kolo snad bylo vyrobeno speciálně pro Wehrmacht, takže vozidlo ryze vojenské. :shock: :shock:
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od bighead »

Svět se posral a v prdel se obrací :gun:
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Douglas
Captain
Captain
Příspěvky: 247
Registrován: 01 čer 2009 21:50
Bydliště: Plzeň

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od Douglas »

george píše:Zdravím po delší době, mám novinku, mne už jdou poliši v úterý zkontrolovat, jak mám vše zabezpečené a uložené. Jsem velmi zvědavý jak to bude probíhat. Jo a taky se vrátil náš Martin z KVH BRNO a má tam kámoše co vlasní německé 2.v. kolo s držákem na panzerfaust (nevím jak se to píše) a taky mu říkali, že spadá do bezpečnostního materiálu. :-D :-D :-D :-D
Tak to jsem se pobavil, to kolo snad bylo vyrobeno speciálně pro Wehrmacht, takže vozidlo ryze vojenské. :shock: :shock:
Tak pak napiš, docela by mě zají,alo. co ti řeknou. Jsi první o kom vím, že k němu jdou..
george
Major
Major
Příspěvky: 374
Registrován: 16 dub 2009 15:46

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od george »

Zdravím, a tak po kontrole docela dobré, kontrolovali zabezpečení, pokud je okno, tak je třeba mít přes něj mříže, elektroniku a parkovat ve zděné garáži z cihel. Já měl z minula registrovanou lafetu, zkontrolovali, jestli sedí čísla a jestli je uložená kde má být a to je všechno. Sdělili mi, že musím mít novou registraci i na auta a dali mi formuláře s tím, že to má být do konce června přeregistrováno. Toť všechno. Pokud auto někomu půjčuji, musí mít taky registraci, tak přidali formuláře, ale jinak ok a velmi vstřícné jednání, byl jsem překvapen. Takže tak, ale domnívám se , že je to taky o lidech, jako všechno.
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od bighead »

Tak vidíš,jak se hezky stát o tebe stará,všechno je na pohodu a s úsměvem jde všechno líp :-D

Rok 2024, ilegální schůze bývalých členů, bývalého klubu vojenské techniky:
Tak hoši, co tenhle měsíc namátkové šťáry?
Pepa:Vyrazili mi ty sešroubovaný dveře, zrovna, když jsem prohlížel fotky z Cihelny- z bojových ukázek,no už je nemám,sorry hoši...
Láďa:Ty vole, já lepil zrovna T-72,jenže loni zakázali v nějakým dodatku zákona o plastikových modelech, měřítko 1:35,to víš kráva přes celej stůl,já na hajzlu,teď zvonek,no co ti budu povídat,přestupková komise příští týden...
Venca:No u mě našli tu knihu Německá armáda za 2.sv.války,to víte, jsou tam přece ty fotky se svastikou,takže jasná propagace nacismu,do měsíce mám soud.
Jirka:Já vám to říkal vy volové,na oslavách přijetí do EU se neukážete,vlaječky v oknech,to se vás netýká,pak se divíte,chcete dopadnout jako Honza?Láďo,vím co chceš říct,ale ne vole,to byla fakt nehoda....
:mob:
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
matthew
Technical Sergeant
Technical Sergeant
Příspěvky: 70
Registrován: 09 srp 2011 21:38
Bydliště: Hýskov

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od matthew »

Teď jsi to vystih uplně přesně.
M151 A2
M416
MW 750
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od Pedro »

bighead píše:...na oslavách přijetí do EU se neukážete,vlaječky v oknech,to se vás netýká....
2024: EU? EU, EU... A jooo, už vím, tak se kdysi říkalo západní části Ruska! :idea:
Saddam
Major
Major
Příspěvky: 360
Registrován: 10 čer 2008 15:44

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od Saddam »

S kým má Rusko hranice?
S kým chce!
vtípeček od mojí učitelky ruštiny
Mutt mit uns
george
Major
Major
Příspěvky: 374
Registrován: 16 dub 2009 15:46

Re: zákon o nakládání s bezpečnostním materiálem

Příspěvek od george »

Jo tak to máš asi pravdu Saddáme, dobrý vtípek, řekl bych, že realistický a proto se učte soudruzi azbuku, bo štěstí přeje připraveným. :-D :cry:
Odpovědět