OT diskuze

Volný styl.
Odpovědět
PetraKlarovska
Private
Private
Příspěvky: 1
Registrován: 25 lis 2014 17:28

Re: OT diskuze

Příspěvek od PetraKlarovska »

Taková koupě je holt prostě risk.
george
Major
Major
Příspěvky: 374
Registrován: 16 dub 2009 15:46

Re: OT diskuze

Příspěvek od george »

Jo o tom vyrezlém novém motoru jsem slyšel taky, ale on ani ten nebyl nový . Je to NOS a Old znamená starý. To je prostě tak, někdy máš štěstí, někdy smůlu. Řekl bych , že NOS je větší risk. Pravda je , že když koupíš rezavou lišku a ta bude špatná , nevyjde to tak, jako když koupíš NOS a je vyrezlý taky. Volba každého, nic víc nic míň. Mě taky baví v současnosti psát takové příspěvky, protože jsme nemocnej, až budu OK ,nebudu psát tolik. Třeba si mnozí i oddechnou. Ale třeba se nad tím i zamyslí a to je už výhra, nejde všechno hned. Každý musí k něčemu dospět většinou sám a po svém postupně. Tohle je dobrá debata. Když jsou potíže , tak debata je lepší než nedebata. V žádném si to osobně neberu Saddáme, i když to osobně napsáno je , očekával jsem větší nával, tak trochu mě to zklamalo. Bylo to ode mne provokativní. Na mnoho věcí se můžeš podívat z mnoha úhlů a třeba ti to nakonec vyjde úplně jinak. Nedělám si patent na rozum, páč platí, že čím víc víš, tak tím víc nevíš. Staré známé pravidlo. To není z mé hlavy, jen jsem se o něm sám přesvědčil. Jinak jezděte rozebírejte opravujte bahněte se , jak kdo chce. Hlavně při tom nezapomínejte na mír v duši.....
Saddam
Major
Major
Příspěvky: 360
Registrován: 10 čer 2008 15:44

Re: OT diskuze

Příspěvek od Saddam »

válku nevedu je mi to celkem volný jen to komentuju tzn cena x užitek x následná práce no a motor byl po repasi ale ležel dlouho na sucho takže nebyl NOS-new old stock-nový ze starých zásob, jen pro upřesnění ale to neni hlavní.
aspoň se tu něco děje jinak je to tu nezábavné takže lepší drobná pře než čumět na to jak se nic něděje
víš co spousta věcí se dá lehce opravit ale když čtu ty nápady typu kup si novou převodovku stojí jen 1700jevro no to bych se ...přitom nd nejsou nijak extra drahý a nebo verze starší převodovka kontrola přetěsnit nasadit a jezdit diferák to samé protože cena je někde jinde životnost totožná ale je to věc každýho když si myslí že když utratí víc pojede ti taky víc nebo líp ne tak to neni bohužel jenom si odevzdal víc zlaťáků to je vše
tendle střep mám naštudovanej fakt dost a systém pokus omyl už mám taky za sebou takže vim co říkám a píšu a proč
mějte se
Mutt mit uns
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: OT diskuze

Příspěvek od Stanles »

Tak taky sme měli motor co byl dlouho na sucho a holt byl taky zrezlej atd.... Je to každýho věc jak se k tomu staví.
nedávno jsem dělal převodovku a oprava vyšla cca. na 22 000 kč
No tak pak je to na zváženou jesi opravovat nebo rači kopupit novou, ale tak každej dle svýho uvážení
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Saddam
Major
Major
Příspěvky: 360
Registrován: 10 čer 2008 15:44

Re: OT diskuze

Příspěvek od Saddam »

to je kromě krabice snad všechno to kupuješ díly v tuzexu či co ?
Mutt mit uns
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: OT diskuze

Příspěvek od Stanles »

Tak po různu kde to seženu, asi budeš mít lepší zdroje :wink:
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Saddam
Major
Major
Příspěvky: 360
Registrován: 10 čer 2008 15:44

Re: OT diskuze

Příspěvek od Saddam »

ne to ne převodovka je prostě drahá výrobně vim to taky do toho kupuju díly dělám si prdel jediný co mě překvapilo příjemně je to že ložiska jsou metrický kromě jednoho a celý to vyjde cca na 3ku
Mutt mit uns
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: OT diskuze

Příspěvek od Stanles »

Jo jo to jo, ložiska sou metrika až na to jedno, dají se tam napasovat i někerý metrický gufera.
Co sem posledně dělal tak tam se měnilo hodně věcí tak to nějákou kačku sežralo.
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
dar
Technical Sergeant
Technical Sergeant
Příspěvky: 76
Registrován: 25 lis 2007 20:10

Re: OT diskuze

Příspěvek od dar »

Tady je ten krasavec s vyrezlou klikou.
Přílohy
DSCN1696.JPG
DSCN1696.JPG (282.65 KiB) Zobrazeno 1739 x
Saddam
Major
Major
Příspěvky: 360
Registrován: 10 čer 2008 15:44

Re: OT diskuze

Příspěvek od Saddam »

taková blbost a co to dalo práce ta klika tak to nebyla klika rezavá klika
simerinky se daj bez problémů sehnat origo kvalitní
Mutt mit uns
george
Major
Major
Příspěvky: 374
Registrován: 16 dub 2009 15:46

Re: OT diskuze

Příspěvek od george »

Taky jsem takovýho krasavce koupil, akorát jsem měl velkou kliku, že to bylo všechno OK naprosto čistý. Měl jsem strachy, že to nemělo žádnou kompresi, když jsem s ním otáčel, ale všechno bylo nakonec skvělé a nové. Na rozdíl od Tebe se mi rozpadala paletka, ale to je nic proti vyrezlé klice. Jinak vypadal úplně stejně, celý byl rozdělán, nějaké úpravy se doladily a už jezdí a je to fantazie , nádhera , lítá jak z praku a to není ještě zajetý, mám na něm asi 1000 majlí, ale to je nebe a dudy, co tam bylo před tím. Jak mi to před tím nejezdilo a netáhlo, tak teď je to fantazie. Stejný jsem viděl nedávno na M201 k prodeji a říkal jsem si, že kdybych neměl Řeka, tak bych do toho šel opět. :drive:

:shock: Jo a převodovka NOS, tak ta se dá koupit ne za 1700,- EUR, ale za 1250,- EUR přijde mi to až do domu a dokonce existuje i záruka, což je dost nevídaná věc v naší branži.
Jakub Losek
1st Lieutenant
1st Lieutenant
Příspěvky: 160
Registrován: 18 pro 2007 18:53
Bydliště: CASLAV

Re: OT diskuze

Příspěvek od Jakub Losek »

Jak mi to před tím nejezdilo a netáhlo, tak teď je to fantazie.KURNIK TO SI MUSIME DAT ZAVODY GEORGE :drive: uz se tesim az se nekde uvidime a pokecame ja se tet hrabu v malem pasovem vozitku samo sebou us army :mrgreen:
george
Major
Major
Příspěvky: 374
Registrován: 16 dub 2009 15:46

Re: OT diskuze

Příspěvek od george »

Rád se s Tebou setkám Kubo, na závody já nejsem , já jsem se v životě tolik nazávodil, že už nezávodím s vůbec s nikým, nemám k tomu pražádnou motivaci. Doufám, že Tvůj US pásáček někde uvidím. Ať se daří. Však Ty víš moc dobře, jak mi to dřív jezdilo.
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Upevnění dveří a boků

Příspěvek od bighead »

Mě by spíš zajímalo Kubo,když jsi tu už odprezentoval svých 7 Muttů,nějaký Rea,Hamví a bůhvíco ještě,kde bereš čas- ani ne tak na údržbu,ale spíš na projetí každého vozu,já mám na číslech jenom Mutta,ale baterky v dalších autech mám a jak se s tím nejezdí,tak jde všechno kvapem do kopru,jenom brzdy mi takhle odešly na 2 autech :-D Sice v nich byla žlutá kapalina,ale ta silikonka taky nebude všelék,když se s tím nehýbe,tak věřím,že to začne zarezat i s tou silikonkou.
Zítra začínám s nabíjením aku před zimou a je to 6 kousků,kolik jich máš teda ty? :-DNebo to přehazuješ?Tomu moc nevěřím. :drive:
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Jakub Losek
1st Lieutenant
1st Lieutenant
Příspěvky: 160
Registrován: 18 pro 2007 18:53
Bydliště: CASLAV

Re: Upevnění dveří a boků

Příspěvek od Jakub Losek »

ahoj hele snazim se projizdet vsechno jak rikas ALE NEKDY TO FAKT NEJDE s muttem jezdim neco jako s osobakem v lete ho proste vytahnu a je k dispozici :drive: nekdo travi dovolenou u more a tam se mu libi ja jedu na tematicke vylety pevnosti slovensko atd nekdy jede rodinka nekdy sam takze kdyz je chut tak si musim udelat i cas coz k vzhledem k memu povolani je nekdy tezke ale da se to zaridit :drive: na auta nejsem uplne sam takze kdyz si nekdo neco veme z vozoveho parku tak jede tenhle rok se se vsechny auta projeli ale nejmin najel gaz 46.silikonku mame skoro ve vsech autech a zatim s ni neni nejakej problem baterky ve vsech autech nemam takze taky prehazuju :-D NEMRZKA SAMOZREJMOSTI
A ten kdo mne zna tak vi ze opravdu veskery cas venuji technice :mrgreen: a rad si nekdy udelam cas ma meco jineho
TAKZE RADA PRO VSECHNY NEJLEPSI JE MIT MAX DVE AUTA A UZIVAT SI JICH ABY MU DELALY RADOST A NESTAT SE OTROKEM JAKO JA :mob:
ALE samo sebou ze kdyz neco dlouho stoji je s tim problem :gun:
Odpovědět