OT diskuze

Volný styl.
Odpovědět
Jakub Losek
1st Lieutenant
1st Lieutenant
Příspěvky: 160
Registrován: 18 pro 2007 18:53
Bydliště: CASLAV

Re: OT diskuze

Příspěvek od Jakub Losek »

jo vsak vis jak delal jsem si srandu :-D nemame zadne zavodni specialy a jsme radi kdyz nekam dorazime bez problemu :drive:
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Upevnění dveří a boků

Příspěvek od bighead »

Zmiňuješ 46-tku :smile: ,kdyby mi dal někdo vybrat ze všech veteránů co existujou,šel bych do ní...
A s těma dvěma autama max.máš pravdu,to je tak ideální stav,aby se o to člověk mohl starat..
Tak ať Ti to jezdí-všechno co máš :mrgreen:
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: OT diskuze

Příspěvek od Stanles »

bylo to mimo téme tak přesunuto sem :wink:
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Střihač drátů

Příspěvek od Pedro »

Jack Bery píše:Taky už o něm delší dobu přemýšlím, věřím tomu, že ač úředník, bych si to asi svařil i sám. Dobře to vypadá, ale chtěl bych vědět vaše zkušenosti, hlavně od někoho, kdo už to má delší dobu. Má to nějaká negativa? Když jsem začínal, hrozně jsem chtěl lafetu s kulákem. Ještě že jsem tenkrát neměl prachy a blbě se sháněla. Dneska vidím, že i když to vypadá prďácky, by mi dost překážela. Taky se mi líbil ROPS, jenže byl pro mně nedostupný - jak fyzicky, tak finančně. Neříkám, že bych ho nechtěl, ale už mi nechybí. Pak jsem blbnul s vysílačkou. Zdálo se mi moc dát 15 kolíků za nefunkční, pak jsem za stejný prachy věděl o funkční, ale s kým bych si vysílal? Nakonec mě to přešlo a jsem docela rád. To místo raděj využiju pro bágly a za ty peníze jsem koupil náhradní díly důležité pro provoz auta. Nějak postupně upřednostňuji účelnost před vzhledem, samozřejmě "drobná bižuterie" jako M-16 apod. nesmí chybět. Že by se už hlásilo stáří? Tak by mě zajímalo jak se s tím jezdí, jestli to vadí při výhledu, jízdě v terénu (les, křoví a tak), čemu to překáží, co je na tom naopak dobré.
To se nehlásí stáří, ale zdravý rozum. :-D Já mám na jednom Muttu mraky doplňků. Výsledkem je sice nárůst "atraktivnosti" vozu, ale jinak to má jen samá negativa, že jsem naopak dalšího nechal úplně v tovární konfiguraci a nemá vůbec nic. Z hlediska běžné výletní použitelnosti je to jedině krok správným směrem. Nízká silueta auta, víc úložných prostor, menší hmotnost, lepší jízdní vlastnosti i průjezdnost třeba v lese, menší riziko obrání nenechavci atd.atd. Že by byl třeba střihač drátu k čemukoli dobrý (pokud vynecháme původní účel :smile: ), to si nemyslím. Maximálně napruží větev, která Ti pak po vyklouznutí práskne do okna nebo do obličeje.
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Střihač drátů

Příspěvek od bighead »

No, to je hezký Pedro,my máme ale jen jednoho Mutta,víš? :smile:
Tak ho máme nechat jako holátko,aby byl co nejvíc ekonomický a ergonomický a když ho vidí laik,tak řekne:
Jé,to je to vozítko z toho filmu s Fuňésem-Četník a mimozemšťani,že jo?
Na takový prdlání po polňačce jsem si tudíž nemusel pořizovat Mutta a stačil by mi Samuraj,ne?
Mutt je jasná exhibiční kára a Ti co se jezdí prsit k pomníkům,by Ti mohli říci,že žádný větve nepotkávaj :-D

Bery-je to na 2 šroubech-jedeš do lesa-sundáš,jedeš prsit-nandáš,tak co řešíš :-D
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Střihač drátů

Příspěvek od Pedro »

Klika, že jsem to o tom Samuraiovi neřekl já... :mob: Ono se navíc nadarmo neříká, že nejlepší teréňák je služební Fábka. :smile:

Určitě je to ale, přesně jak píšeš, o tom, jestli se člověk jezdí prsit nebo jestli jezdí prdlat do lesů a luk. V lese nehrozí, že ho srnky odhadnou na Meharistu zběhlého z natáčení Četníka a mimozemšťanů a anténa je tam jedině k vzteku. Naopak v koloně sunoucí se mávajícími davy k pomníčku je bez antény a dalších nezbytností člověk vyloženě nekompletní. :-D :cool:
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Střihač drátů

Příspěvek od bighead »

Jo,jo- kdybych měl tehdá rozum,koupil bych si místo Mutta Méhari, aneb rychlého velblouda,anebo Iltise-Tchoře :lol:
http://www.autorevue.cz/citroen-mehari- ... lyvelbloud
:mob:
Nemusel bych řešit trhač drátů přes cestu zákeřně natažených... :lol:

A propó,hledal jsem v železí a skoušel a ten vingl 5cm se mi na to moc nelíbí,nalezl jsem téčko 4cm a to vypadá lépe,taky bych u toho chtěl ještě ty boční vzpěry,takže si to udělám k obrazu svému a ten plánek bude pouze orientační :smile:
Ostatně, když koukám na různé fotky dobové, je to každý pes jiná ves,asi dle kreativity soudruhů v polních dílnách :-D
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
macha
Major
Major
Příspěvky: 447
Registrován: 01 úno 2008 23:10
Bydliště: příbram

Re: Střihač drátů

Příspěvek od macha »

Proč s despektem "prsení" je to snad vzdávání pocty něčemu nebo někomu a v těchto případech i něčím.
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Střihač drátů

Příspěvek od Pedro »

No já teda úplně nevím, ale mě ty výlety pivních skautů nějakou velkou poctou nepřijdou a ani u nich jsem nevídal žádné dojetí nebo úctu nad oběťmi a hrdinstvím.
Osobně vidím jako motivaci příležitost zdrhnout z baráku, vyrazit na výlet, poklábosit s podobně postiženými pacienty, někteří to mají jako divadlo a dělají kašpárky, no a u spousty je to prostě jen jedna z mnoha příležitostí se vylít...
Tím neříkám, že se třeba nenajdou tací, které tam táhne ryzí touha poklonit se neznámému vojínovi, ale kolik jich je?
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Střihač drátů

Příspěvek od bighead »

Bohužel- je to z valné většiny tak, jak píše Pedro :o
Kolik z těch lidí, by k tomu pomníku zajelo jen v civilu,osobákem,se svýma dětma?
Kolik z nich zná opravdu historii,souvislosti a události 2.sv.války?
Jezdit válečnou technikou,pořádat ukázky a mít k tomu uniformy,proč ne,ale chodit v tom k pomníkům,když jsem civil a ne voják v činné službě,myslím že se to pak celý degraduje,v uniformách by k pomníkům měli jezdit jen vojáci,jinak je to pak stejný divadlo jako bojový ukázky a to si padlí boys ani maladci nezaslouží. :wink:
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Střihač drátů

Příspěvek od Jack Bery »

V tomhle bych s vámi nesouhlasil. Jezdím na několik takových akcí a na rozdíl od jiných vejletů se na nich alkohol nepěstuje vůbec. Jestli dal někdy někde starosta v rámci využití akce k předvolebnímu boji bednu gambáče, tak ji zpravidla vypili ostatní účastníci aktu. Myslím, že naše parta se snaží vzdát úctu padlým opravdově a na budování a údržbu pomníků věnuje poměrně velké úsilí i finanční prostředky. K občasnému "vylití" máme dostatek jiných akcí, navíc drtivá většina účastníků řídí. Že to někdy vypadá trochu teatrálně se nedivte - akty u pomníčků jsou zpravidla první akcí v sezoně (aspoň u nás jsou 2 akce už v dubnu) a tak je zde tradičně největší účast. Myslím si, že padlí vojáci,ať už z té či oné armády, si naši úctu určitě zaslouží a použití dobové techniky či výstroje slavnostní ráz jedině podpoří.
macha
Major
Major
Příspěvky: 447
Registrován: 01 úno 2008 23:10
Bydliště: příbram

Re: Střihač drátů

Příspěvek od macha »

Jen jsem dal námět k zamyšlení a pořád trvám na tom, že mladá generace už neví co bylo v roce 89 a dál. A to že přijede dobová technika, čestná stráž v uniformě a schválně neříkám v jaké. To je věc, která dodá pietní akci punc větší přitažlivosti a divácké zajímavosti. Dle mého názoru je třeba podporovat snahu všech o uctívání obětí bojů za svobodu a demokracii a připomínat historii. Čím poutavější formou tím lépe. Jinak samozřejmě souhlasím, že některé reakce na moji připomínku k "prsení" mají částečně reálný základ a je hovořeno ze zkušeností. Jen myslím, že nelze paušalizovat a odsuzovat všechny. Je hodně lidí kteří přípravou podobných akcích stráví spoustu času a energie. Byl bych rád aby účast na vzpomínkových akcích byla brána jako velmi důležitá součást života nás co se zabýváme historií a jezdíme v různých amerických gazících. No pánové a teď jsem zase Váš. Antimilitaristi klid :-D
george
Major
Major
Příspěvky: 374
Registrován: 16 dub 2009 15:46

Re: Střihač drátů

Příspěvek od george »

macha souhlas, nelze paušalizovat a zjednodušovat.
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Střihač drátů

Příspěvek od bighead »

george,macha-Poslední věta v Pedrovo příspěvku a první v tom mým,Vámi uváděnou paušalizaci popírá.

macha-píšeš: A to že přijede dobová technika, čestná stráž v uniformě a schválně neříkám v jaké. To je věc, která dodá pietní akci punc větší přitažlivosti a divácké zajímavosti.

A ty lidi tam jdou teda asi spíš na tu techniku,že?Kdyby tam nebyla,tak jich přijde kolik?
A kdyby to někomu s Willdou nevyšlo v sobotu oficiálně,fakt by tam tu kytku dovez v pondělí Fábií po práci?Anebo- kolik by takových bylo?
Takovým samozřejmě čest!

Viděl jsem jednou krátké video z nějaké takové akce u nás v Jižních čechách,kde se dva z Willdy vystoupivší američtí vojáci důchodového věku honili s dřevěnýma Thomsonama a dělali,že střílí po němcích, zřejmě za rohem ukrytých,bylo to trapný až na půdu!
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Střihač drátů

Příspěvek od Jack Bery »

Venco, nevím kam a na jaké akce tohoto zaměření jezdíš, že máš takové negativní zkušenosti. A co píšeš - z Willdy vystoupivší američtí vojáci důchodového věku - je bohužel skutečnost, většinu mladých toto téma až tak moc nezajímá, naštěstí se nějací najdou. Jinak se na 100 % názorově ztotožňuji Pavlem.
Odpovědět