Konvoj

Volný styl.
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Konvoj

Příspěvek od Pedro »

Něco pravdy na tom jistě je, ale jakou roli v tomhle dokáže tenhle konvoj? Prostě problém je, že se zaslepeným magorem se nedomluvíš. A je jedno, jestli je Rus, islámista nebo jestli nad ním vlajou hvězdy s pruhy.
Nejsem pro EU, ale spíš kvůli nesmyslným regulacím, dotacím, byrokracii, mizivé efektivitě činnosti, nevyrovnanosti jednotlivých dílčích ekonomik, následným potenciálním vnitřním problémům apod. Z hlediska vystupování navenek a určitému vyjednávacímu benefitu proti ostatním ekonomickým velmocím typu USA,RF nebo třeba Číně existenci podobného svazku chápu.
Obdoba platí u NATO. Je to hezká filozofie, ale funguje v zásadě pouze v době míru, vzdáleného konfliktu nebo naopak naprosto globálního konfliktu proti jasně definovanému vnějšímu nepříteli. Jakmile ale začne silný nepřítel přežvykovat nebo lehce ukusovat kdesi na vzdáleném předmostí, je po iluzi a jednota a ochota pomoci za cenu dráždění hada bosou nohou se začne sypat, přičemž žádný trapný demonstrativní průjezd pár kusů techniky to nijak neovlivní, a to ať už po něm budeme házet vajíčka nebo šeříky. Proto nejsem ani pro jedno. Když už to někdo rozhodl, tak ať tu hoši v klidu pracovně projedou, koneckonců jsou to partneři, ale tím to hasne.
george
Major
Major
Příspěvky: 374
Registrován: 16 dub 2009 15:46

Re: Konvoj

Příspěvek od george »

Já už se nechci vyjadřovat, ale jsem hluboce přesvědčen, že Rus si ověřuje, co je schopen na našem území všechno ovlivnit, jestli je schopen třeba ten konvoj i přesměrovat a donutit změnit trasy. Dělat potíže, umět to u nás ještě různě ovlivňovat. To se mu může do budoucna hodit. Jen slepota nevidí co se u nás děje. Mnoho lidí to nevědomky podporuje, jsme debilní národ. Tady ne všichni. Blbů je u nás ale opravdu hodně. Ať projedou tak jako jiní Angláni, Belgičani....... , všichni co tady cvičí dohromady s naší hrstkou. Není třeba se čehokoliv obávat, je to jen umělá hysterie a pitomost zmanipulovaných lidí. :wink:
Saddam
Major
Major
Příspěvky: 360
Registrován: 10 čer 2008 15:44

Re: Konvoj

Příspěvek od Saddam »

no tak Vyčítal mi ulít jelikož ho neposlouchám je to moc nářku pro nic ale k Vlastičce si se zapoměl vyjádřít a s korejskou válkou si to dej do pořádku ano ještě jednou OSN nečum jenom na MASH. tak prosím neosočuj druhé z pomatenosti podívej se co máš za obrázek a slogan a snad ti to i dojde kdo je na tom špatně
jedno ruský přísloví říká:ruskýho medvěda můžeš odstrčit ale nemůžeš s ním zvítězit a tak to je bohužel.
NATO je impotentní štábní organizace která jek psal Pedro může fungovat pouze v době míru nebo velmi malé války(konfliktu)pak jeho schopnost rapidně klesá.rus si nic neověřuje jestli jsme schopni ovlivnit trasu konvoje protože to nemá zapotřebí a jestli tomu věříš NOOOOOO nevim nevim
jeden foreček závěrem :S KÝM MÁ RUSKO HRANICE?
S KÝM CHCE

TAK SE ZAMYSLETE česká kotlina byla je a bude pouze válčiště východu X západu tak to bylo je a asi i bude jsme s polákama slovákama a maďarama jen nárazníková zona
pěkný den všem s hlavou mimo jakoukoli prdel
i sebehezčí prdel vypadá zevnitř stějně
Mutt mit uns
george
Major
Major
Příspěvky: 374
Registrován: 16 dub 2009 15:46

Re: Konvoj

Příspěvek od george »

No už poslední příspěvek, protože mi to nedá, ale ruská zadnice a US zadnice je soudruhu velký rozdíl a je to vidět na tom, kdo v které v minulosti byl . A pokud se týče těch hranic s kým je Rusko soused, tak podle poslední situace se jeví, že máš pravdu. Kdo se tomu nebrání, tak tam nakonec bude a to se mi opravdu , ale opravdu nechce. Je vidět, že jsi pobýval v zadnici buď krátce, nebo nedostatečně sis to uvědomoval a to je zásadní chyba, jinak bys rozdíl dokázal identifikovat okamžitě. Pokud bychom byli ještě tam, kde jsme v minulosti byli, tak bys nemohl takto volně prezentovat svůj názor např. A mnoho jiného patrně bys už někde buď bručel, nebo hákoval v kotelně a pořád by Tě někdo otravoval. Taky existuje pravidlo o tisíckrát opakované lži, která se stává pravdou. To si velmi dobře pamatuji zase já . Bohužel u nás to stále funguje, neboť někteří jedinci jsou prostě nepoučitelní. Těmto jedincům by mělo být umožněno, aby si leccos mohli zopáknout tak, jako ve škole. Pak by byla řeč určitě , ale určitě jiná. Jsem o tom hluboce přesvědčen. Tento rozhovor nemá vůbec žádnou cenu, protože mám pocit , že milý Saddáme nevíš o čem zde hovoříš.
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Konvoj

Příspěvek od bighead »

Saddáme, podle těchto čísel, i když to bylo pod vlajkou OSN je snad jasný,že hlavní tíhu nesly USA(mimo domácí síly samozřejmě):
Jižní Korea 590 911
USA 302 483 – 480 000
Spojené království 14 198
Filipíny 7000
Kanada 6146 – 26 791[2]
Turecko 5190[3]
Nizozemí 3972
Austrálie 2282
Nový Zéland 1389
Thajsko 1294
Etiopie 1271
Řecko 1263
Francie 1119
Kolumbie 1068
Belgie 900
JAR 826
Lucembursko 44

Zemřelo přes 33 000 Američanů a 3 000 příslušníků vojsk OSN-Zdroj WIKIPEDIE

Vlastička mě je ukradená,rok je tam Vlastička,pak zas další lupič,na tu Ti sere pes...

Avatary pravidelně měním,pokud se Ti p.Brůna starší nelíbí, dočkej času,dám zas něco jiného,změna je život.

Jo a ten vtípek už jsi sem jednou dával tak se neopakuj,páč opakovaný vtip....
Tak zase někdy soudruhu....

A na závěr tu naší:
Co je to za Saddáma,hroznýho Husajna,co včera přivez k nám do mlejna dvě fůry ječmena...
:mob:
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
jahytom
Sergeant Major
Sergeant Major
Příspěvky: 82
Registrován: 20 čer 2011 08:38

Re: Konvoj

Příspěvek od jahytom »

já teda osobně sopuhlasím se saddam,mě taky netěší že furt lezem někam do prde...
a nevím jak za komunistu--jsem mladej :-)
ale ted taky jen tak nemůžete nic říct,páč každej má právo si vás nahrávat a soudit se.všude vás hlídá-telefon,mýtné na dálnice a všichni jste na posraných sítích/facebook/ a oni,stát o vás všechno maj zjištěné.
a vám všem to je jedno,protože myslíte pouze na peníze,proto každej je v práci od rána do večera.
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Konvoj

Příspěvek od bighead »

jahytom píše:já teda osobně sopuhlasím se saddam,mě taky netěší že furt lezem někam do prde...
a nevím jak za komunistu--jsem mladej :-)
ale ted taky jen tak nemůžete nic říct,páč každej má právo si vás nahrávat a soudit se.všude vás hlídá-telefon,mýtné na dálnice a všichni jste na posraných sítích/facebook/ a oni,stát o vás všechno maj zjištěné.
a vám všem to je jedno,protože myslíte pouze na peníze,proto každej je v práci od rána do večera.
Tak jestli tomu fakt věříš,tak sis to právě u vládnoucí strany a vlády pěkně polepil a jsi na seznamu osob nepřátelských k našemu demokratickému zřízení :-D :lol: :-D
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Saddam
Major
Major
Příspěvky: 360
Registrován: 10 čer 2008 15:44

Re: Konvoj

Příspěvek od Saddam »

bohužel vy jste jasný příklady Cimrmanova přístupu:JÁ ŘÍKÁM PODLÉZT MŮŽEŠ ALE HNED SE ZASE NAROVNEJ
no schválně udělej si pokus strč si prstík do svého rektu a přivoň si a pak ho strč nějakýmu sobě pobobně smýšlejícímu kolegovi a přivoň a schválně jakej bude rozdíl myslim že žádnej
dobu minulou si pamatuju celkem pěkně a problémy jsem se svým názorem měl i v té době takže komoušema mě nestrašte jo! neměl jsem je rád a nemám ani nyní ale bohu žel při organizované předání moci 89 kdy to odpískali a nikoho za to nezavřeli krom Štěpána na směšný cca2 roky si nemůžu užívat tzv.demokracie vytáhli jsme hlavu ze sovětské zadnice rozhlídli se a zjistili jsme že bez toho už nemůžem být a ta americká byla tak laskava a dovolila nám se tam uvelebit a vy jí velebíte zevnitř a nahlas jak je v ní pěkně demokraticky a svobodně
jo USA si nechávaj dělat některý věci pro armádu v Číně probůh řek těm amíkům že to jsou komouši hoši neměli by jste jim to říct?????? CO?????!!!!! NIC!!!!!!! vy je v tom necháte !!! mávat to jo ale pomoct to ne !!!!!!!!
mějte se odborníci
se soudružským pozdravem a míru zdar
Mutt mit uns
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Konvoj

Příspěvek od bighead »

Zdar- soudruhu- majore!!!
:-D
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
jahytom
Sergeant Major
Sergeant Major
Příspěvky: 82
Registrován: 20 čer 2011 08:38

Re: Konvoj

Příspěvek od jahytom »

Najít zlatou střední cestu by bylo ideál. Ale co se mne líbilo, nejprodávanější a nejvíc získává firma v Americe je Apple. A kde je vyrabi....china
Jak rikam,tahle doba je jenom o penezich a kdo si vic nahrabe.
Ale to možná bylo i za komunismu....
jahytom
Sergeant Major
Sergeant Major
Příspěvky: 82
Registrován: 20 čer 2011 08:38

Re: Konvoj

Příspěvek od jahytom »

A hlavně si zkuste vzít naši armádu ať se projede přes státy. Jo už vidim jak nám budou mávat. Asi se dam k armádě :-)
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Konvoj

Příspěvek od Jack Bery »

Tak koukám, že se nám "chcíplý fórum" nějak rozjíždí, ale to je dobře, je třeba o věcech diskutovat. Logická je i odlišnost názorů - od tvrdě realistických přes zaslepeně nadšené, někdy trochu naivní až po fatalistické, či přímo poraženecké. Každý má svoji pravdu, ale jak známo, pravda zpravidla bývá někde uprostřed. Osobně bych se rozumově přikláněl k těm, které považuji za objektivní a faktické, co tu řekli např. Pedro a někteří další (dokonce i Saddámovi musím dát v něčem za pravdu), nicméně po citové stránce jsem ovlivněn zejména osobními zkušenostmi. Jako malý školáček jsem sdílel denně vtloukaný bezmezný obdiv k ruské armádě osvoboditelce, partizánům atd. O americké armádě jsem věděl pouze od babičky, naši se mnou o ní tenkrát nemluvili. K obratu došlo 21. srpna 1968. Ač mi tenkrát bylo jen 10 let, dodnes si to pamatuji do nejmenších detailů. Ty nekonečné kolony, kterým (aspoň v naší vsi) nikdo nemával, mamka plakala, táta kouřil jednu od druhé...Když u nás před hájovnou zastavillo několik zbloudilých obrňáků s mongoloidně vyhlížejícími posádkami, z toho prvního osmikolového vylezl ataman a řval divnou řečí podobnou ruštině, umouněný mongol s kulákem mířil na tátu a další se samopalem se nám pokoušel zastřelit psa. Tak to je moje osobní zkušenost se sovětskou armádou, která mě ovlivnila navždy. Pak jsem se s nimi setkal ještě na vojně, nicméně pro mě to budou vždycky okupanti. A zkušenost opačná - od osvobození do konce července 1945 bylo u babičky ubytováno 6 amíků se 2 Willysy. Pomáhali jim na poli, vozili je do kostela, prostě dobré vztahy (na rozdíl od Rusů, kteří vesnici osvobodili po předchozím "dobití" lihovaru ve vedlejší vsi a podle toho se chovali), jejichž důkazem je i několik fotek a pár dopisů a hlavně vyprávění mojí mamky. Prostě navzdory médiím a pravdivým či nepravdivým zprávám to ovlivnilo můj pohled na americkou armádu asi navždy.
Takže s MUTTem to asi ještě nedám, ale s kámošovým Wildou nejspíš pojedeme těm amíkům zamávat.
iceman
Acting corporal
Acting corporal
Příspěvky: 24
Registrován: 26 zář 2007 10:27
Bydliště: Plzeň

Re: Konvoj

Příspěvek od iceman »

Hmm, někdo se vybarvil jak jsem očekával (Pedro) a někdo mi asi i překvapil (Saddam).
Saddam píše - a vono američani se v tý Plzni taky nechovali moc korektně jak začíná vycházet najevo
na to jsi prosim tě pěkně přišel jak? To ses asi dočetl v knize od autorů Bartošek - Pichlík: Američané v západních Čechách v roce 1945
Korea a OSN, to ti tady myslim docela srozumitelně popsal Bighead. Jen doplnim že pod vlajkou OSN to bylo jen díky chybě sovětského vyslance, který odešel z jednání rady bezpečnosti a tudíž nemohl využít práva veta.
Vietminh udělali proti frantíkům. To je z nějakého filmu od Woody Allena? Nebo čerpáš informace (vzhledem k tomu jak používáš termín pravdoláskaři) od Petra Hájka?
v roce 38 vítali zoufalci armádu v 68 také jistí zoufalci vítali SPŘÁTELENOU ARMÁDU a nyní další generace zoufalců vítá další spřátelenou armádu
Tak tohle srovnání snad ani nemůžeš myslet vážně. Vlčí smečka tudy projíždí na svoji základnu. Nepřijeli nás okupovat, unést vládu nebo se dočasně rozmístit.

Pedro, na co jezdí tvoje auta a motorky?

Jachytom, nikdo tě nenutí lézt komukoliv do prd..

Moji kamarádi a já pojedeme pozdravit 3 skvadronu (Wolfpack) 2 jízdního pluku! Gel si s sebou brát nebudu, ne snad proto že to mam rád nasucho, ale proto že do prdele nikomu nelezu!
jahytom
Sergeant Major
Sergeant Major
Příspěvky: 82
Registrován: 20 čer 2011 08:38

Re: Konvoj

Příspěvek od jahytom »

ja si počkám až bude projíždět ´´islámskej´´ konvoj přes naši republiku :-) :drive: :drive:
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Konvoj

Příspěvek od bighead »

To si počkej,ale vem si pak triko- ne košili, ať se jim Tvá hlava dobře řeže.

:sick:
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Odpovědět