Nakup dilu v Thajsku, Vietnamu, Malajsii...

Volný styl.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vaclav
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 55
Registrován: 03 čer 2014 22:00
Bydliště: Praha, Rakovník, Plzeň

Nakup dilu v Thajsku, Vietnamu, Malajsii...

Příspěvek od Vaclav »

Ahoj,
zkousel jste nekdo dovezt
nahradni dily z techto oblasti(Vietnam, Thajsko, ...)
treba v ramci dovolenych atd?

Nekdo nejake typy treba na mista atd?

Dik V.
mutt m151 A2, 1977
gaz 69, 1956
jeep cj 5 RC
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakup dilu v Thajsku, Vietnamu, Malajsii...

Příspěvek od Stanles »

Proč to tahat s Asie když je v evropě relativně dosti věcí za rozumné ceny, stačí skočit do auta a zajet si do Reomi, stále je z čeho vybírat a ceny lidové.
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Uživatelský avatar
Vaclav
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 55
Registrován: 03 čer 2014 22:00
Bydliště: Praha, Rakovník, Plzeň

Re: Nakup dilu v Thajsku, Vietnamu, Malajsii...

Příspěvek od Vaclav »

Stanles píše:Proč to tahat s Asie když je v evropě relativně dosti věcí za rozumné ceny, stačí skočit do auta a zajet si do Reomi, stále je z čeho vybírat a ceny lidové.
Kua, jenom mi to proste zajima :-D
a chci si treba privezt jinej suvenyr nez
magnetku na lednicku. :gun:
mutt m151 A2, 1977
gaz 69, 1956
jeep cj 5 RC
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Nakup dilu v Thajsku, Vietnamu, Malajsii...

Příspěvek od bighead »

Napiš Chalínovi,ten tam všade byl a někde sem dával odkaz na fotky,na jedné byl myslím i krámek s regálem přetékajícím díly na Mutty,tak si to dohledej.Stačí si projít jeho příspěvky,třeba tady:
http://muttforum.cz/viewtopic.php?f=7&t ... 756#p14756
Akorát nevím,jak tě pak pustěj do tého džamba,když ti bude koukat poloosa z kapsy :smile:
Jedině to z tama poslat nějakým šipingem. :-D
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakup dilu v Thajsku, Vietnamu, Malajsii...

Příspěvek od Stanles »

Vašku - chystáš se tam na cesty jo? Tak doporučuju aku flexu do kapsy jo :D
Jak píše bighead napiš Chálovi ;-) někde tu na foru jsou i fotky od něj.

Mrkni tady: http://muttforum.cz/viewtopic.php?f=7&t=1533
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Doga
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2015 16:11

Re: Nakup dilu v Thajsku, Vietnamu, Malajsii...

Příspěvek od Doga »

Ahoj, o Thajsku vím, před lety jsem tam služebně pobýval a cokoliv tam koupit není absolutně problém. Dokonce i ceny jsou takové, že se i kontejner vyplatí. Do Hamburku, ten menší, cca 1200,- USD, /cena v roce 2003/. Objevil jsem tam Willyse / Forda /, udržovaného, velmi slušný stav a cenu jsem ukecal na 105000,-Bathů, cca 95 tisíc Kč. Byl jsem úplně u vytržení. Bohužel až do okamžiku, než jsem zjistil, že vojenský materiál lze ze země vyvézt pouze se souhlasem krále. Thajsko je přísně neutrální země a neobchoduje s vojenským materiálem ve smyslu jeho vývozu kamkoliv. Zkoušel jsem to různě, dělal jsem přímo pro Thajské královské letectvo / generálky L39ZA /, dokonce i zástupce izraelského ELBITu mi pomáhal a prd. Drobnosti koupit jdou, ale určitě ne něco většího, co se nedá dát do kufru / velikost, váha /. To samé se týká Egypta, tam zase nestačí prachy na úplatky / nejde zjistit ani komu všemu, pořád chtěli další a další povolení - za rabish / šrot /, a to jsem měl dvě A2 na šrotišti dohromady za cenu 800,-USD. A to stál v poušti kousek od letiště úplně zrezlej, ale skoro kompletní Sherman :-)). Tak že tak...
Uživatelský avatar
bighead
Major
Major
Příspěvky: 671
Registrován: 16 čer 2009 19:30
Bydliště: South Bohemia

Re: Nakup dilu v Thajsku, Vietnamu, Malajsii...

Příspěvek od bighead »

Thajsko je přísně neutrální země-jo- tak to sedí :lol: přečtěte si něco o jeho historii.
Krev,krev,krev...
http://thajsko.com/historie/konstitut/konstitut1.htm
Namátkou:
1950-Thajsko pošle síly do Korei jako odezvu na žádost OSN o vojáky.
1954-Thajsko se stane zakládajícím členem Southeast Asian Treaty Organization (SEATO) spolu s USA, Velkou Británií, Francií, Austrálií, Novým Zélandem, Filipínami a Pákistánem. Jeho centrálou je Bangkok.
1964-Situace v Indočíně vzbuzuje obavy USA a Thajska. Jakmile sem USA nastěhují své vojáky, prohloubí se thajská spoluodpovědnost a Thajsko začne představovat základnu pro americké operace v Laosu. Zároveň přerůstá vnitřní odpor do celonárodních proporcí.
1965-Thajsko se přímo zapojuje do válek v Indočíně a posílá své bojové jednotky do Jižního Vietnamu v síle 14% královské thajské armády. Doma zatím startuje vládní celonárodní Preventivní protikomunistický program, díky kterému jsou donuceny stovky komunistických teroristů prchnout do lesů. V jižních provinciích dochází ke střetnutím mezi thajskými vládními sílami a vojáky z Komunistické strany Malajsie.
1968-75-Důsledky vietnamské války se dotknou Thajska v téměř každém aspektu života. Staví se množství hotelů, barů a masážních salónů a dalších zařízení pro odpočinek a zábavu na žádost americké armády válčící ve Vietnamu.
1975-Thajsko je jedna z prvních a jedna z mála nekomunistických zemí, která diplomaticky uznala vládu Rudých Khmerů.
1985-Thajská armáda donutí 1000 vietnamských vojáků ustoupit z jednoho ze tří kopců na thajském území, který Vietnamci zabrali předchozí dny. Vietnamští vojáci pravidelně vstupují na thajské území při pokusech obklíčit jednotky kambodžských skupin odporu. Protože tyto skupiny mají podporu Thajska a dokonce mají možnost únikové cesty přes Thajské území, jejich ústupu není bráněno dokud vietnamští vojáci, kteří napadají tyto skupiny odporu nebudou respektovat Thajské území. Thajský protiútok proti vetřeleckým vietnamským vojákům za sebou zanechá 60 mrtvých.
Letiště v Thajsku používané USAF během Vietnam War:Don Muang,Takhli,Korat,Udorn,Ubon,Nakhon Phanon,U-Tapao
Atd.,atd....
Osobně ve mě každý Asiat vyvolává (nevím proč) pocit(i když se směje),že když se otočím,tak mám kudlu v zádech.Těm nevěřím ani nos mezi očima..
Tak hlavně,že ani toho Wíllyska ze země nevyvezou,mírotvůrci jedni neutrální :lol:
1951 - M38 Willys MC
1967 - DKW Munga F91/4
Doga
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2015 16:11

Re: Nakup dilu v Thajsku, Vietnamu, Malajsii...

Příspěvek od Doga »

Jasně, byl jsem v Koratu / Nakonrachasima/ a v Takhli. V tom Takhli měli neuvěřitelnej výřad všech možnejch mašin, co kde nakoupili.... U vchodu Sabera a v hangárech všechno možný. Za mně tam zrovna válčili s Kambodžou, jde jen o pár km čtverečních kolem Mekongu, nám to Thajci interpretovali tak, že Kambodžani vystřelí pár ran z děl a Thajci na ně nahází bomby. Za tím účelem jsme jim restaurovali L39ZA a oni na ně věšeli 2 x 500kg bomby.../ obyč / . Když se potřebovali ještě víc pokasat, vytáhli F16.. Ale to je na dlouhý vyprávění... Tak zpět k tématu... Na tržištích kolem těch jejich základen se dá sehnat to, o čem jsem psal... To GPW bylo v takovým malým autoservisu v Takhli..
Uživatelský avatar
Vaclav
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 55
Registrován: 03 čer 2014 22:00
Bydliště: Praha, Rakovník, Plzeň

Re: Nakup dilu v Thajsku, Vietnamu, Malajsii...

Příspěvek od Vaclav »

Doga: tak to jsou naprosto skvělý informace!!
Díkec, kdyby jsi ještě vzpomněl na nějaký info,
tak to sem prosim dej. Netvrdim, že zrovna já
to využiju, ale někdo určitě. :shock:
mutt m151 A2, 1977
gaz 69, 1956
jeep cj 5 RC
Doga
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2015 16:11

Re: Nakup dilu v Thajsku, Vietnamu, Malajsii...

Příspěvek od Doga »

Tržiště je si třeba představit jako směs bambusovejch stánků, někdy více , někdy méně vylepšených o střechu a boky z vlnitého plechu a ty , kde se prodávají vojenské věci se dají snadno identifikovat podle vlajících vlajek , nejčastěji USA a GB a nacistického Německa..... To je taková libůstka, vlajky imperiálního Japonska tam nikde nenajdete, ale háknkrajcy skoro všude... A ne ty indické, ale pěkně na červeném poli a v bílém kruhu... V těch stáncích bývá všehochuť, nejčastěji hadry a výstrojní součástky. Chce to mít i štěstí... No a koukat se podél cest. Když se někde objeví něco zeleného, co kdysi bývalo vojenským autem, tak zastavit a začít očumovat. Za chvíli se objeví nějakej domorodec a začne "byznys"... takhle jsem objevil to GPW. Zaházené hromadou bedýnek a různého bordelu, dost zaprášený a posraný od slepic... Druhý den po mé návštěvě už stálo odklizené a lehce očištěné a na okně bílým fixem 129 000,- bathů. Nutno dodat, že se s nima dá poměrně snadno domluvit, arabský tržiště to není... Ve Vietnamu a Laosu je to prý podobné. Tam jsem nebyl, ale průzkumnící a dobrobrodruzi od nás mi dovezli, asi aby mě naštvali, funglovku U.S. tašku na masku. Za firemní triko..:-))
Odpovědět