Pudr a benzín

Volný styl.
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Pudr a benzín

Příspěvek od Milan »

Sadámova rubrika má docela úspěch, tak jsem si řekl, že bychom mohli zkusit prorazit i my - leštěnkáři. Tímto se pokusím založit rubriku pro ty, kterým je líto huntovat Mutta, namáčet ho do vody, ocákávat bahnem a osekávat štěrkem ( i když to v omezené míře taky děláme). Doufám, že se tu budou probírat nejšetrnější mycí a konzervační postupy, přidávat fotky čerstvě umytých vozidel a obecně osvědčené postupy pro zajištění dlouhověkosti našich mazlíků. :D
Pro začátek bych se rád poradil jak se zbavit nanášení hmyzounů a jiného bordelu vrtulí větráku na některé plochy uvnitř motoru, resp. jak se zaschlého bince zbavit s minimální pracností. Zatím to občas drhnu hadrem s vlažnou vodou a nějakým saponem, zkusil jsem i bezoplachovou Arvu, ale nic moc. Poraďte, jsem ZOUFALÝ. P.S. očekávám podporu od všech leštěnkářů proti očekávaným výpadům těch - no - neleštěnkářů :D
Bart
Captain
Captain
Příspěvky: 218
Registrován: 11 srp 2009 15:54

Re: Pudr a benzín

Příspěvek od Bart »

Mno, pokud jsou to přístupný místa, tak bych to řešil jako motorkáři - vem papírový utěrky (co jsou např. zadara na pumpách) nebo v nejhorším případě hajzlpapír, celý to pokryj a navlhči např. rozprašovačem co doma rosíš kytky. Po chvilce to normálně stáhneš - všechny mušince zůstanou na těch vlhkejch papírech. Já takhle čistím i helmu a koženou bundu ... :wink:

... ale přiznám se, na autě by mě to nenapadlo ... :P
Saddam
Major
Major
Příspěvky: 360
Registrován: 10 čer 2008 15:44

Re: Pudr a benzín

Příspěvek od Saddam »

doporučuji změnit název na pudr a vazelína jinak bordel z motoru sundavám wapem řešení 2 je nevyjíždět no a není co mejt
Mutt mit uns
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Pudr a benzín

Příspěvek od Milan »

Trochu jste mě zklamali, čekal jsem víc jízlivostí a ne dobře míněné rady :D . Jméno vláknu zatím ponechám.
iceman
Acting corporal
Acting corporal
Příspěvky: 24
Registrován: 26 zář 2007 10:27
Bydliště: Plzeň

Re: Pudr a benzín

Příspěvek od iceman »

Nazdar, nejlepší je použít přípravek od firmy MAFRA. Tušim že se jmenuje pulimuscerini.
Douglas
Captain
Captain
Příspěvky: 247
Registrován: 01 čer 2009 21:50
Bydliště: Plzeň

Re: Pudr a benzín

Příspěvek od Douglas »

No zní divně firma i ten výrobek..aby to neslezlo i s barvou.. :lol: :lol: Ale Bart má pravdu, tak se to dá dělat, i když to se dělá dobře hlavně na úplně hladkých plochách, na motoru zrovna nevím.. ale mám na helmu někde nějakej sprej, kterym se to přímo má čistit. Jen to tim rozprašovačem poprášíš, a pak utřeš a mouchy nikde. Vzhledem k tomu, že je to používaný na plexi od helem a plasty motorek, tak to rozhodně nic neudělá ani železu, určitě jsem to tim stříkal všude. Jen to nemůžu najít, tak nevim jméno, ale ještě mrknu. Každopádně když vlezeš do krámu a řekneš, že chceš něco na odstraňování much ze skel a plexi, myslim že budou vědět..jen když vlezeš do krámu pro motorkáře, tak neříkej, na co to chceš doopravdy :wink: :wink: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Pudr a benzín

Příspěvek od Milan »

Douglas píše:No zní divně firma i ten výrobek..aby to neslezlo i s barvou.. :lol: :lol: Ale Bart má pravdu, tak se to dá dělat, i když to se dělá dobře hlavně na úplně hladkých plochách, na motoru zrovna nevím.. ale mám na helmu někde nějakej sprej, kterym se to přímo má čistit. Jen to tim rozprašovačem poprášíš, a pak utřeš a mouchy nikde. Vzhledem k tomu, že je to používaný na plexi od helem a plasty motorek, tak to rozhodně nic neudělá ani železu, určitě jsem to tim stříkal všude. Jen to nemůžu najít, tak nevim jméno, ale ještě mrknu. Každopádně když vlezeš do krámu a řekneš, že chceš něco na odstraňování much ze skel a plexi, myslim že budou vědět..jen když vlezeš do krámu pro motorkáře, tak neříkej, na co to chceš doopravdy :wink: :wink: :lol: :lol:
Super, řeknu, že stará má nějaký mouchy, jestli by na to neměli spray :D To projde. :D
Rubrika se skvěle rozvíjí, přátelé leštěnkáři , neváhejte přispět. :D
iceman
Acting corporal
Acting corporal
Příspěvky: 24
Registrován: 26 zář 2007 10:27
Bydliště: Plzeň

Re: Pudr a benzín

Příspěvek od iceman »

Nevim jestli to zní divně, každopádně MAFRA je jeden z nejlepších výrobců autokosmetiky(dělají i řadu pro motorkáře). V italštině znamená moscerino muška a puli je něco jako čistit. Obdobné přípravky dělají samo i jiní SIMONIZ, SONAX, NIGRIN, RIVAX, SHERON, MOTIP. Určitě výborně poslouží i čisticí sprej na helmy. Velmi dobrý je SHELL advance helmet+visor.
Bart
Captain
Captain
Příspěvky: 218
Registrován: 11 srp 2009 15:54

Re: Pudr a benzín

Příspěvek od Bart »

1. čistit motor pod kapotou je píčovina
2. když už to chci udělat, tak použiju něco levnýho, ale vyzkoušenýho a fakt účinnýho, žádný drahý zahraniční sračky, radši to nacpu do auta (třeba si koupím náhradní motor)... :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Pudr a benzín

Příspěvek od Milan »

Bart píše:1. čistit motor pod kapotou je píčovina
2. když už to chci udělat, tak použiju něco levnýho, ale vyzkoušenýho a fakt účinnýho, žádný drahý zahraniční sračky, radši to nacpu do auta (třeba si koupím náhradní motor)... :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Myslíš třeba vitriol ve spreji? Co tak jako máš na mysli v bodě 2. ??? Bod 1. je mi jasný. :)
Bart
Captain
Captain
Příspěvky: 218
Registrován: 11 srp 2009 15:54

Re: Pudr a benzín

Příspěvek od Bart »

Milan píše:
Bart píše:1. čistit motor pod kapotou je píčovina
2. když už to chci udělat, tak použiju něco levnýho, ale vyzkoušenýho a fakt účinnýho, žádný drahý zahraniční sračky, radši to nacpu do auta (třeba si koupím náhradní motor)... :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Myslíš třeba vitriol ve spreji? Co tak jako máš na mysli v bodě 2. ??? Bod 1. je mi jasný. :)
No přece ty vlhký utěrky nebo hajzlpapír, mám to vyzkoušený... :wink:
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pudr a benzín

Příspěvek od Stanles »

Máte tu krásnou diskuzi... Nějáký foto by se tu už taky mohlo oběvit
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Pudr a benzín

Příspěvek od Milan »

Tak tak, začneme třeba nějakým zátiším... Kultura garážování v době zimního nečasu je pro Mutta důležitá. Z toho důvodu dopřávám jeho světlometům pohled do zeleně subtropických rostlin. Je tu sice o něco chladněji než byl zvyklý ale zato má méně písku a prachu. Nehodlám se s dosaženými úspěchy spokojit a sháním si nějaký šikovný kostkovaný ručník na hlavu.
Přílohy
DSCF8725.jpg
DSCF8725.jpg (61.38 KiB) Zobrazeno 5295 x
Uživatelský avatar
Milan
Major
Major
Příspěvky: 623
Registrován: 19 zář 2007 20:38

Re: Pudr a benzín

Příspěvek od Milan »

U nás před barákem v terénu....
Přílohy
DSCF2480.jpg
DSCF2480.jpg (53.91 KiB) Zobrazeno 5294 x
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pudr a benzín

Příspěvek od Stanles »

Milane klobouk dolůůůůů ....
Ta garáž je libová :mrgreen:
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Odpovědět