Jak jsem se s nim setkal.

Jak to všechno začalo...
Odpovědět
stanass22
Staff Sergeant
Staff Sergeant
Příspěvky: 43
Registrován: 11 říj 2009 23:00

Jak jsem se s nim setkal.

Příspěvek od stanass22 »

Já ho viděl poprvé v Uherském Hradišti u mototechny okolo roku 1994, a co vy?
Video pro pamětníky, npř. video ,,Mohelnice 1989" ( okolo 40min) a ruku na srdce kdo z nás to auto v té době znal.
http://www.youtube.com/user/pirotech38?feature=watch
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem se s nim setkal.

Příspěvek od Stanles »

V té době nikdo neměl páru co to je.
Stoho videa je to celkem dost jasný :lol:
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
george
Major
Major
Příspěvky: 374
Registrován: 16 dub 2009 15:46

Re: Jak jsem se s nim setkal.

Příspěvek od george »

Tak já musím říci, že jsem ho poprvé viděl na záběrech ČST za hluboké totality při zprávách z oblasti Gazy a Golanských Výšin při zahánění těch "chudáků Palestinců" a pamatuji si, že to auto mě již tenkrát opravdu fascinovalo i když jsem ani nevěděl jak se jmenuje a co je to vlastně zač a viděl ho na černobílé televizi, protože barva ještě u nás nebyla, protože 95% lidí mělo černobílou televizi TESLA ( což znamenalo technicky slabší, jak se v těch dobách říkávalo). To byl můj první kontakt, a taky mě ani ve snu nenapadlo, že bych ho kdy mohl někdy vůbec vidět na živo, natož ho pak nakonec vlastnit. To byla velice smutná doba, kterou dnes mnozí ani nechápou...............
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Jak jsem se s nim setkal.

Příspěvek od Jack Bery »

Tak já ho poprvé viděl na podzim 1979 na 4 ohmataných černobílých rozmazaných fotkách, které kolovaly při každé hodině na učebně cizích armád (BAMS) VÚ 6158 v Prešově. V podstatě naši vyučující absíci o něm moc nevěděli, snad že to je "takovej jakoby džíp, ale dělá to Ford". Ale vůbec se neužívalo označení MUTT, ale docela dobře odlišovali typ A1 a A2 - přední osvětlení a dělené sklo. Pro účely průzkumné hlídky to bohatě stačilo-šlo o to oba typy odlišit podle vzhledu. O rok později jsem ho ze špačkárny na PS rotě Starý Hrozňatov uviděl i naživo, sice na vzdálenost nejméně 96 m, zato pořádným dalekohledem a téměř denně po dobu 2 měsíců. Přímo proti špačku měl tábor 2. lehký obrněný pluk US Army a já jsem byl odvelen od hloubkového průzkumu k péesákům jako pozorovatel, abych se tam jako naučil znát americkou a německou techniku (z naší chebské 3.RHPz tam neustále rotovali 2 vojáci, já chyt dobré období září-říjen, kdy bylo téměř ideální počasí). Jak jsem záviděl těm klukům, když se tam před námi předváděli a dělali tam s MUTTama psí kusy. A prvně jsem si ho osahal až v roce 1994 na akci k výročí dobití mostu u Remagenu v Dobronicích u Bechyně. V té době mě vůbec nenapadlo, že bych ho někdy mohl mít, sice jem snil i Willysu, ale usilovně jsem sháněl UAZe (to víte, chvíli po svatbě, chvilku po stavbě, dluhů 3 pr..., plat legrační, možnosti minimální, to nebyly zrovna ideální podmínky pro nákup americké techniky).
Andy
Acting corporal
Acting corporal
Příspěvky: 24
Registrován: 23 kvě 2020 18:02
Bydliště: Písecko

Re: Jak jsem se s nim setkal.

Příspěvek od Andy »

Zdar Jack Bery,

to je teda náhoda.....svýho Mutta dělám jako 2nd cavalry regiment, druhá půlka 80. let.
Jenom váhám s kamufláží, v tý době byly různý kamufláže, 3 barvy, 4 barvy a dokonce jenom čtverečky.

Jinak 2. kavalérie je teď dislokována v německém Vislecku. Jsou to ty chlapíci, co občas jezdí v kolonách
přes ČR na cvičení. A jako každá US kavalerie nosí (neoficiálně) klobouky.
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem se s nim setkal.

Příspěvek od Stanles »

Andy píše: 18 pro 2020 11:19 Zdar Jack Bery,

to je teda náhoda.....svýho Mutta dělám jako 2nd cavalry regiment, druhá půlka 80. let.
Jenom váhám s kamufláží, v tý době byly různý kamufláže, 3 barvy, 4 barvy a dokonce jenom čtverečky.

Jinak 2. kavalérie je teď dislokována v německém Vislecku. Jsou to ty chlapíci, co občas jezdí v kolonách
přes ČR na cvičení. A jako každá US kavalerie nosí (neoficiálně) klobouky.

Převážně byla využívána 3 barevná - CARC kamufláž.
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Andy
Acting corporal
Acting corporal
Příspěvky: 24
Registrován: 23 kvě 2020 18:02
Bydliště: Písecko

Re: Jak jsem se s nim setkal.

Příspěvek od Andy »

Ahoj Stanlesi,

díky, že stále moderuješ.
Hlavně ať to tady úplně nezmizí, je to pokladnice informací, zkušeností atd.
Díky,

Andy
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem se s nim setkal.

Příspěvek od Stanles »

Mizet to určitě nebude, za to můžeme poděkovat Pedrovi, bude toto forum udržovat dokud to půjde.

Horší je to s aktivitou uživatelů ... :-/
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Andy
Acting corporal
Acting corporal
Příspěvky: 24
Registrován: 23 kvě 2020 18:02
Bydliště: Písecko

Re: Jak jsem se s nim setkal.

Příspěvek od Andy »

no, je to divný. Pár kluků s Muttama tady kolem Písku znám a nikdo na fóru
není. Je to škoda, společný akce a sdílená radost by byly fajn.
Ale dneska má každej moc práce a volnej čas holt lidi tráví asi individuálně.
A do toho ten blbej COVID.

Budeme doufat, že se to zlepší.
Odpovědět