Maznice

Rady, tipy, triky a návody - nebojte se zeptat!
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Maznice

Příspěvek od Jack Bery »

Při odstraňování následků koupání ve Vltavě mi při mazání křížů vypadly asi 4 mazničky. Závit na nich je totálně v pr.., navíc chybí i kuličky. Dá se sehnat nějaký ekvivalent nebo musím shánět originál? Navíc nevím v jakém stavu je závit uvnitř křížů, ale promazat šly všechny dobře. Nechápu jak se to může stát, při repasi byly údajně všechny kříže nové.
Uživatelský avatar
Laki
Major
Major
Příspěvky: 975
Registrován: 26 kvě 2008 18:05
Bydliště: Chrudimsko

Re: Maznice

Příspěvek od Laki »

nechci tě nějak strašit,ale myslím že maznice v křížích jsou nalisovaný a né našroubovaný,takže zdrsnit odmastit a s lepidlem narazit a jdou udělat z českejch maznic. Musíš je osoustružit s přesahem k průměru díry v kříži,prodávaj se se závitem M8x1 a z nich to jde
Uživatelský avatar
Stanles
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3549
Registrován: 26 říj 2007 16:24
Bydliště: Sever Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Maznice

Příspěvek od Stanles »

Jsou dvoje, lisovaný a se závitem.
Jak píše Laki, odmastit, dát lepidlo a narazit zpět a nebo nahradit těma českejma.
O\|||||/O
1960 - GAZ 69M
1952 - M38
1951 - M100 Trailer
1959 - ITM Jeep

Obrázek
http://www.jeep-m38.rps.cz/
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Maznice

Příspěvek od Jack Bery »

Díky za radu, kámoš mi taky říkal, že by to šlo nějak zalepit. O takové možnosti jsem neměl ani tušení. Jen mi není jasné, jak odmastím díry v křížích.
Uživatelský avatar
Laki
Major
Major
Příspěvky: 975
Registrován: 26 kvě 2008 18:05
Bydliště: Chrudimsko

Re: Maznice

Příspěvek od Laki »

no normálně sundáš kloboučky s jehlama z křížku,do plechovky si dáš technickej benzín,drátem vyšťouráš co pude z kříže ven a zbytek vymeješ tím benzínem,zaděláš maznici no a pak zpětně smontuješ a HLAVNĚ znovu pořádně namažeš aby byla vazelína ve všech 4 kloboučkách no a pak ho můžeš namontovat zpět do auta :wink: páč kdo nemaže,nejezdí
Jack Bery
Major
Major
Příspěvky: 687
Registrován: 25 zář 2008 17:40
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: Maznice

Příspěvek od Jack Bery »

No, mně se totiž moc nechce ty kříže vyndavat, ale jestli není zbytí, musí prostě ven.
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Maznice

Příspěvek od Pedro »

Nejde to úplně u všech modelů křížů, ale většinou jo: Kup si české M6 maznice a závit nezávit je tam silou natoč. Trochu prasácké, ale rychlé a funkční. :cool:
Uživatelský avatar
Laki
Major
Major
Příspěvky: 975
Registrován: 26 kvě 2008 18:05
Bydliště: Chrudimsko

Re: Maznice

Příspěvek od Laki »

no vono na autě to po jezedácku taky narazíš,ale budeš se s tím srát a nebude to nikdy pořádně. A když něco někde vošulíš tak se ti to vždycky když to nejmíň potřebuješ vymstí. ten křížek nestojí stovku a tak si myslím že se pořád vyplatí se tomu trošku pověnovat a udělat to kloudně než ho za měsíc schánět novej. Já jak někde potkám vodu tak pak hnedle automaticky mažu a když je nějakej potíž tak kříž ven. Když se nenamaže jeden klobouček tak je to v řiti a nevěřil bys jak rychle se dokáže vysrat :?
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Maznice

Příspěvek od Pedro »

Nevěřil? :lol: Mám dojem, že jsem se s kříži vydováděl a vysypaných křížů po nedbalých majitelích navyměňoval fakt dost. :smile:
Ale zrovna takhle "samořezně" upevněná maznička na kvalitu namazání vliv nemá. Jakmile nějaká miska nejde namazat, většinou jí nepropláchneš ani velkou pneumatickou maznicí, vše lítá ven jen těmi zbylými a bez rozborky a vyčištění to nerozběháš.
Vrátit tam původní mazničku jen tak je taky možnost a kromě toho, že při sundavání maznice jí člověk musí vyvracet (což zrovna u kardanu je utopie) nebo jí z kříže vytáhne a musí jí pak kleštěmi vytrhnout a namáčknout zpět do kříže, to na funkci mazání opět nemá vliv. Akorát že tady to má navíc problém, že má Jack Bery mazničku prázdnou.
Snark
1st Lieutenant
1st Lieutenant
Příspěvky: 182
Registrován: 21 kvě 2007 13:45
Bydliště: Nusle

Re: Maznice

Příspěvek od Snark »

tak zrovna maznička je jediná věc co zbyde z dojebanýho kříže v použitelnym stavu - ergo rvát tam český je podle mě zbytečný, když se kdekomu válej ve zbytkách originály
quod licet Iovi non licet Bovi
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Maznice

Příspěvek od Pedro »

...který tam nedržej... :-D
Saddam
Major
Major
Příspěvky: 360
Registrován: 10 čer 2008 15:44

Re: Maznice

Příspěvek od Saddam »

no a když už mám ten nemocnej kříž rozebranej tak z něj vyrvu ty plastový jakoby brzdy aby se tam nevalilo moc vazošky protože ty se zpravidla ucpávaj a pak to nejde mazat protože je v tom milimetrová dirka a od tý doby co je rvu pryč se promazávaj vcelku pěkně a nemám s tim problém
metrická nebo original to si myslim že je šumák protože zde opravdu účel světí prostředky a toto je třeba mazat mazat mazat
ale na to si každej musí přijít sám že ????????
Mutt mit uns
Uživatelský avatar
Pedro
Admin
Příspěvky: 833
Registrován: 15 kvě 2007 09:43

Re: Maznice

Příspěvek od Pedro »

To jsem taky nepochopil, proč to tam dávají...
česlo
Technical Sergeant
Technical Sergeant
Příspěvky: 65
Registrován: 12 lis 2008 14:38

Re: Maznice

Příspěvek od česlo »

no saddame já taky nemazal a jezdil :drive:
Saddam
Major
Major
Příspěvky: 360
Registrován: 10 čer 2008 15:44

Re: Maznice

Příspěvek od Saddam »

já vim a znáš to odpočívadlo U 9 křížů
Mutt mit uns
Odpovědět